5 років назад десятикласник Стeпaн Чyбенко був по-звipячoмy зaкатoванuй сeпаратuстами у Донецьку. За синьожовту стрічку. Yбuвць прихистила Росія

Десятикласник з Краматорська Степан Чубенко був розстріляний сепаратистами рівно 5 років тому, 25 липня 2014 року, в двох кілометрах від оккупированого бойовиками Донецька.

Степан навчався в краматорської загальноосвітньої школи № 12, захоплювався футболом. Був воротарем юнацької команди «Авангард» і прагнув стати професіоналом. Мріяв досягти висот гравців донецького «Шахтаря».

На початку війни Степан Чубенко брав участь у мітингах на підтримку цілісності України, носив воду і продукти українським військовим, які прибули в місто. Ризикуючи життям, Степан зняв з міської площі прапор так званої «ДНР».

В цілях безпеки батьки відправили Степана в Київ. Після визволення Краматорська від бойовиків «ДНР» підліток вирішив повернутися в місто, проїздом через окупований Донецьк.

З собою в рюкзаку він віз жовто-блакитну стрічку і шарф футбольного клубу «Карпати», які йому подарували у Києві.

«Подумав, що варто таки показати у*банів, які вбивали шістнадцятирічного Степана Чубенка.
Їхні прізвище — Погодін, Сухомлинов і Москальов — «Керчь», «Буба» і Жора.

Всі троє десь в Росії. Однак життя непередбачуване. Якщо ви раптом зустрінете десь когось з цієї троїці, на*бніть чимсь в голову, а потім викликайте владу», написав Руслан Горовий на своїй сторінці у ФБ.

Під постом багато відгуків:

«…Той Москалев був моїм сусідом багато років. Батько 4 дітей… П’ятий був прийомний, дружини.»

«…А ще був воцерковлений та ходив до церкви постійно».

Сталина Чубенко, мама загиблого Степана розповідала: «Мені телефонував священник,розповідав,який його прихожанін набожний, і дочка телефонувала, просила, щоб я заяву забрала.

«…А ще у нього є молодший брат. Дуже гарна людина. Наш товариш. Якій не спілкується з ним ще до руського міра. Так буває. У одній родині.»

«…знаєте тоді весною 14 у Донецьку, ми теж багато чого не розуміли. Інколи тобі здавалося, що ти зійшов з розуму. Що не може бути навколо так багато блазнів. А потім, щоб зберегти себе, ти просто поїхав. Від давління, від небезпеки, від таких сусідів… Розуміти їх? Ніколи!!! Не зрозумію, не вибачу. І як людина, котра працює з психікою, я знаю точно, що він ще проявиться у своїх онуках чи ще в інших поколіннях. Це їм потрібно думати про це і розуміти».

«…Оно все им вернется!»

Адвокат члена незаконного збройного формування «ДНР» Вадима Погодіна, заочно засудженого до довічного ув’язнення за вбивство 16-річного підлітка з Краматорська Степана Чубенко, подав апеляційну скаргу.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала свого часу мама Степана Сталіна Чубенко.

Також вона повідомила, «Погодін, небезпечний серійний вбивця і свідок, який багато знає про направлення на Донбас у липні 2014 року комплексу «Бук», треба, щоб він, а також його заступник Москальов були екстрадовані в Україну і понесли справедливе покарання за свої «подвиги»».

Нагадаємо, влітку 2014 року в Донецьку за синьо-жовту стрічку у рюкзаку представники «ДНР» затримали 16-річного школяра Степана Чубенко. Хлопця жорстоко катували, а потім розстріляли.

За даними з протоколу допиту Москальова на прізвисько Жора, що безпосередньо брав участь у розстрілі хлопця, колишній командир незаконного збройного формування «Керч» Вадим Погодін підозрював Чубенко в участі у «Правому секторі» і причетності до подій 2 травня 2014 року в Одесі.

Один зі свідків у справі про вбивство 16-річного підлітка з Краматорська в 2014 році добровільно вирішив допомогти слідству. Він спостерігав страту Степана Чубенко в Горбачево-Михайлівці (Донецька обл.) від початку до кінця.

Хлопця жорстоко катували, били, а потім застрелили п’ятьма пострілами в голову.

Командир «ополчення ДНР» Вадим Погодін був затриманий 20 червня 2017 року в кримській Ялті за запитом Інтерполу.

Рішенням суду він був затриманий на 40 діб. Генеральна прокуратура України звернулася до прокуратури Росії з проханням про екстрадицію Погодіна.

Пізніше з’явилася інформація, що російські силовики випустили Погодіна з Сімферопольського СІЗО.

Також повідомлялося, що вбивцям Чубенко був винесений заочний вирок – довічне ув’язнення.

 

Share