Агента ФСБ «Дементія» з Полтавщини засудили до 12 років ув’язнення. Колишній український міліціонер сподівається, що Росія його обміняє

Колегія суддів Крюківського районного суду міста Кременчук Полтавської області засудила до 12 років позбавлення волі за звинуваченням у державній зраді 57-річного місцевого жителя, який шпигував для ФСБ РФ.

Про це повідомляє 15 жовтня прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

Колишнього міліціонера, який після звільнення з внутрішніх органів працював в охоронній компанії, засудили до 12 років позбавлення волі за державну зраду.

Обвинувальний вирок 57-річному Володимиру Кузнєцову виніс Крюківський районний суд Кременчука Полтавської області у вівторок, 15 жовтня, повідомляють «Ґрати».

Кузнєцов – колишній співробітник міліції. Після звільнення з органів МВС він влаштувався на роботу в охоронну фірму, котора надає послуги, зокрема, місцевій тютюновій фабриці.

За даними слідства, ФСБ завербувала Кузнєцова в серпні 2014 року, коли той відпочивав у Криму. Кузнєцов розповів, що на дискотеці він познайомився з жінкою і зайнявся з нею сексом на пляжі.

Після повернення до готелю, вона звинуватила його у зґвалтуванні.

Кузнєцова затримали, і за його словами, співробітники ФСБ запропонували йому альтернативу: тюремний термін або роботу на них. Ексміліціонер вибрав другий варіант.

Як повідомляло раніше «ТСН», вербували Кузнєцова колишні співробітники СБУ Микола Путінцев і Кирило Сімагін, які в 2014 році зрадили присягу і перейшли на службу до російських окупантів.

Сам Кузнєцов визнав, що з 2016 року передавав кураторам інформацію, що цікавить їх, працюючи під псевдонімом «Дементій».

Зокрема, переслав ФСБ список військовозобов’язаних працівників тютюнової фабрики, яку він охороняв.

Також Кузнєцов збирав інформацію про полтавського адвоката Ігоря Кияшкоп, якого в 2018 році засудили в Росії, звинувативши в шпигунстві і контрабанді військового обладнання.

Під час слідства «Дементій» визнав свою провину. Судовий процес проходив за скороченою процедурою.

За словами адвоката Віктора Якименка, співробітники СБУ і військової прокуратури пообіцяли внести його клієнта до обмінних списків в обмін на свідчення.

«Тому він погодився на такий вирок», — пояснив адвокат.

Share