Армія, мова, віра – для багатьох це був код нашої ідентичності. Для нинішньої влади — «маніпуляція”: Голова СБУ зізнався, що є вірянином РПЦ

“Армія, мова, віра – це маніпуляція”. Голова СБУ Баканов визнав, що є парафіянином РПЦ

Голова Служби безпеки України Іван Баканов визнав, що він є прибічником і парафіянином Російської православної церкви в Україні.

В інтерв’ю виданню “Главком” Баканов розповів, що вірить у Бога і є парафіянином храму чоловічого монастиря РПЦ на Печерську.

“Ходжу до Свято-Введенського монастиря (Київ, вул. Московська, 42 – “Н”). Цей храм належить до Московського патріархату, якого насправді не існує і який вигадали політики для поділу на своїх і чужих, цинічно використовуючи віру в політичних ігрищах”, – сказав Баканов.

Голова СБУ зазначив, що вважає питання “армії, мови й віри” маніпулятивними.

“Я вважаю, що “армія, мова, віра”- це маніпуляція, спрямована на те, щоб розділяти і володарювати.

Були слогани про те, що “мова – це душа”. А якщо людина розмовляє російською, то вона що, без душі?

Рід моєї матері родом із Західної України, але так склалося, що вона російськомовна. Так само я не можу собі уявити, щоб на небесах існував розподіл для вірян церков із томосом і тих, які ходять в інші храми.

Я можу помолитися і в синагозі, і в мечеті – людина йде до Бога, а не в патріархат”, – заявив Баканов.

На запитання, чи є на території центрального офісу СБУ є церква, голова Служби сказав: “Немає, є на території Академії СБУ. Належить до УПЦ – церкви, що отримала Томос”.

Нагадаємо, раніше Іван Баканов визнав, що його дружина є громадянкою Росії.

Share