Багато хто не розумів, що не так з Нацкорпусом, з огляду на останні його акції. Тепер ясно: 9 років тому Білецький вважав ідіотизмом відділення України від Росії

9 років тому Білецький закликав до конфедерації України з Росією, а відділення вважав ідіотизмом

У 2010 році голова політичної партії «Національний корпус», депутат Верховної Ради України (позафракційний) Андрій Білецький закликав до конфедерації України з Росією, а відділення України від Росії вважав ідіотизмом.

Про це Білецький тоді заявив в інтерв’ю редактору веб-сайту «АртПолітІнфо» Юрію Горському.

У 2001 році Андрій Білецький тісно співпрацював з Соціал-національної партії України, пізніше вийшов з її лав, не погодившись з тим, що партія «відходила» від крайнього радикалізму.

У 2004 році він фактично створив та очолив у Харкові організацію «Патріот України» з чіткою расистською і нацистською риторикою.

В Інтернеті зараз практично не збереглися тогочасні висловлювання Білецького. А веб-сайт організації на даний момент недоступний. Втім, дещо відшукати все ж можна, пишуть Українські новини.

Нагадаємо окремі моменти інтерв’ю Білецького:

Ось про відносини з Росією:

— Ми, соціал-націоналісти, маємо зовсім інший в цьому плані погляд. По-перше, геополітично, расово ми розуміємо, що сепарація від Росії, відділення — ідіотизм. Тому що наша ідея — це потужна, проукраїнська, з центром в Києві конфедерація Ні в якому разі не єдина держава, як нам щоразу намагаються приписати наші місцеві друзі. Ні в якому разі не єдина держава. Конфедерація. Або блок — якщо завгодно.

Блок, безумовно, східно-європейський. Якщо Україна хоче геополітично реалізуватися, то нам потрібні, чесно кажучи, російські природні ресурси.

Про виховання української молоді та про російських націоналістів:

— Нам легше з чистого аркуша давати нашій молоді ідеал новий. Вони можуть спиратися на расову теорію. У Росії — це складніше. У російських націоналістів зміна гігантська за останні 10 років, просто капітальна! Від найдосконалішого нерозуміння, непорозуміння, повної глухоти до України як такої, до українського націоналізму, навіть до власних питань (упирання в територіальну складову) — до переходу до правильного, адекватного, расовою, етнічною націоналізму.

Відзначимо, що дане інтерв’ю у Білецького в 2010 році брав редактор сайту «АртПолітІнфо» Юрій Горський, який є одним з організаторів щорічної акції радикальних націоналістів і неонацистів «Русский марш», одним з творців «Євразійського союзу молоді» (відгалуження руху Дугіна) й так далі.

У повній версії інтерв’ю Білецький розповідав про те, як влаштована організація «Патріоти України», не приховуючи, що її члени часто беруть участь в «силових» акціях. Багато міркував про «біле якісненаселення», яке проживає в Україні.

У самому кінці, наприклад, заявив, що з кримськими татарами «точно не будемо в одному ряду й в одній шерензі».

Нагадаємо, під час прямого ефіру на «Громадському радіо» прес-аташе «Нацкорпуса», кандидат в народні депутати від «Єдиного націоналістичного блоку» Олександр Алфьоров сказав, що у соціал-націоналізму є різні сорти. А також підкреслив, що «Андрій Білецький як політик сильно еволюціонував».

Share