Батьки не дочекалися: Чому поліція не кинулась на допомогу дівчинці, яку вuкpaв злoчuнeць, хоч вона 12 разів(!) дзвонила на номер екстреної допомоги

Суд ЄС зобов’язав операторів передавати дані про дзвінки службі 112 після вбивства в Литві.

Жахливе зґвалтування і вбивство викраденого підлітка в Литві спонукало Суд ЄС зобов’язати операторів мобільного зв’язку передавати дані, що дозволяють локалізувати дзвінки, які надходять на міжнародний номер екстреної служби 112.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Euractiv.

17-річна дівчинка, яка була викрадена і спалена живцем у багажнику автомобіля в 2013 році, зробила 10 дзвінків на номер 112 і просила про допомогу. Однак її номер не відображався в центрі екстреної допомоги, що заважало її знайти.

Сім’я дівчинки подала позов, звинувативши Литву в невиконанні директиви ЄС, що вимагає від операторів зв’язку надавати безкоштовну інформацію про абонентів для визначення місця розташування дзвінків на номер 112.

Суд виніс рішення, що всі оператори телефонного зв’язку в ЄС повинні надавати цю інформацію.

Вони мають робити це навіть для телефонів, в які не вставлена SIM-карта, але які все ще можуть підключатися до послуги 112.

В даний час вісім з 28 країн-членів ЄС, в тому числі Франція, не дозволяють телефонам без SIM-карти здійснювати дзвінки на номер 112.

У багатьох випадках це було зроблено для того, щоб діти, які грають зі старими мобільними телефонами, випадково не подзвонили в службу екстреної допомоги.

Share