Беззбройна жінка проти поліцейського з кийком: Фото з акції на захист української мови під Верховною Радою збурило соцмережі

Учасники акції тоді протестували проти законопроєкту «слуги народу» Бужанського щодо мови навчання у школах.

Фото Владислава Мусієнка (УНІАН) з акції проти ухвалення скандального закону Бужанського та русифікації освіти оприлюднило, зокрема, BBC Україна.

На фотографії спецпризначенець гумовим кийком замахується на жінку-учасницю мирної акції.

Як з’ясували користувачі мереж, на фото – вчителька Наталія Без’язикова. Її син на Донбасі захищає державу від агресора.

«Людина, на яку замахнувся «недоросль» у формі, Наталія Без’язикова, вчителька молодших класів, яка вчить діточок бути справжніми, мама сина, який захищає Україну на Сході», – пише Тетяна Яковлєва з Києва.

«Українські вчителі відвойовують право викладати українською мовою??? Абсурд? Тільки не в нашій країні! Наталія Без’язикова, ти мій герой ще з 14-го!!!», – пише у Фейсбук Лариса Мик з «Ветерано сервіс».

Сама Наталія Без’язикова подякувала авторові фотографій за те, що він зафіксував, як силовики ногами били неозброєних учасників акції протесту. Вона пояснила, що вийшла наперед намагаючисьзахистити інших учасників акції, яких поліцейські били ногами

«Автор фото, які створили шалений резонанс – Wladyslaw Musiienko. Дякую, змогла побачити події зі сторони. Для коментаторів з дивана докладаю – на мітингу була не за гроші, через паркани не лазила… До відповідальності мене?? Чи тих, хто гнався на «підмогу» колегам, які ногами били неозброєних хлопців з мирного мітингу за мову??? У мене була мета зупинити хоча б одного з них!», – написала Наталія Без’язикова.

«Два дні прожиті недарма!!! На сьогодні – битва виграна, але війна триває! Але ж «хто борець, той здобуває світ» Навчальний рік 2020 почнеться без мовних змін!!!», – пише інша учасниця акції на підтримку української мови Анна Курач.

Нагадаємо, представники провладної фракції планували 17-го липня розглянути скандальний законопроєкт №2362 авторства Максима Бужанського.

Документ, зокрема передбачає зміни в закони про мову і про освіту, щоб скасувати перехід з 1 вересня 2020 року на навчання українською мовою тих учнів 5-11 класів, які досі навчалися російською.

Потім розгляд цього законопроєкту перенесли, зокрема і через протести.

16 липня під стінами Верховної Ради пройшов мітинг на захист української мови.

Педагогиня з Києва Наталія Без’язикова стала відомою завдяки світлині, зробленій під час акції на захист української мови.

На фото — поліцейський, що замахується кийком, навпроти нього — жінка у вишиванці, яка голіруч намагається зупинити правоохоронця.

Що ж сталося тієї миті?

Журналісти  знайшли героїню фотографії. Нею виявилась вчителька початкових класів однієї зі столичних шкіл Наталія Без’язикова, яка вже 37 років навчає й виховує школярів у патріотичному дусі.

Саме так і виховала трьох своїх дітей і допомагає виховувати чотирьох онуків.

“Усе життя я вболіваю за Україну, — розповідає 56-річна Наталія Без’язикова. — Виходила на Майдани, два роки чекала сина з війни (він боронив рідну землю з 2016-го по 2018-й), вірю в нашу перемогу”.

Коли з’явилась пряма загроза для української мови з боку так званого закону Бужанського, жінка, не вагаючись, долучилась до протесту в Маріїнському парку столиці.

Побачивши, що активістів б’ють силовики, жінка разом з іншими кинулася туди. Тоді й підбігла до одного з поліцейських, який рушив з кийком до протестувальників.

“Боляче й образливо за таку поведінку правоохоронців. Адже в учасників акції не було зброї, вони нікому не погрожували, — пояснює Наталія Без’язикова. — Тож дії поліцейських були неправомірні.

Я намагалась руками зупинити це безчинство, хотіла подивитись їм в очі, тож крикнула: “Що ж ви робите?!” Саме ця мить потрапила в кадр об’єктивів”.

До речі, той поліцейський, за словами жінки, таки не посмів завдати удару…

Share