Бій за скіфське золото: Чи повернуться наші скарби в Україну? Перший раунд Росія програла. Наступний раунд — у березні

Бій за скіфське золото: Наступний раунд відбудеться у березні

Наступне судове засідання в Амстердамі щодо скіфського золота відбудеться 11-12 березня

Про це заявив журналістам міністр юстиції Павло Петренко, передає Depo.ua.

«Можу вперше вам анонсувати щодо слухання великої справи, яке розпочало Міністерство юстиції щодо скіфського золота. Ми виграли першу інстанцію в Амстердамі, де суд визнав, що ці цінності українські.

11-12 березня поточного року буде слухання в апеляційній інстанції. Ми маємо чітку юридичну позицію.

Я буду представляти інтереси уряду в цьому процесі. І дуже розраховую на чергове рішення на користь України в юридичній війні з агресором», — сказав Петренко.

Нагадаємо, перша заступниця міністра культури України Світлана Фоменко заявила, що підконтрольні Росії кримські музеї затягують розгляд справи про «скіфське золото» і вже готуються до наступного етапу в разі програшу в Апеляційному суді Амстердама.

Довідка: Виставка «Крим: золото і таємниці Чорного моря», в якій налічувалося понад 500 експонатів з кількох музеїв Криму, була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі з 7 лютого по 31 серпня 2014 року, однак через анексію Росією Криму не повернулася в кримські музеї.

Колективний позов про повернення експонатів до музею Алларда Пірсона подали чотири кримські музеї. Українська влада заявила, що артефакти не є власністю музеїв, а належать державі Україна.

Музей в Нідерландах вирішив не передавати експонати до рішення компетентного судді або угоди між сторонами.

Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року постановив повернути українській державі експонати виставки «Крим: золото і таємниці Чорного моря».

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на рішення суду по «скіфському золоту».

У Києві очікують, що експонати повернуться в Україну після завершення всіх розглядів. Українська влада заявляла, що ці експонати повернуть в кримські музеї після деокупації півострова.

Share