Бoєпpuпасiв на фpoнтi не вистачає: Гроші для будівництва пaтpoнногo заводу є. Але заводу досі немає. Не дивуєтесь, чому?

Боєприпасів не вистачає. Чому в Україні досі немає патронного заводу?

Гроші на його будівництво були закладені в держбюджеті 2018 та 2019 років. Однак наразі навіть не визначено генпідрядника.

Днями з Литви до України доставлено набої до стрілецької зброї вартістю 255,5 тисячі євро. Це майже мільйон патронів до автоматів і кулеметів радянського виробництва, які вже не перебувають на озброєнні литовської армії.

Цікаво, що за п’ять років війни в Україні не збудували патронного заводу, хоч той, що був, опинився на території ОРЛО.

Про забезпеченість боєприпасами української армії та потребу в будівництві патронного заводу журналіст Експресу говорить з військовими експертами Олегом Стариковим та Михайлом Жироховим, членом експертної ради Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Антоном Міхненком та аналітиком центру “Українські студії стратегічних досліджень” Юрієм Олійником.

— Панове, яких боєприпасів найбільше бракує Збройним силам України?

М. Жирохов:

— Одна з найбільших проблем — не вистачає боєприпасів до підствольних гранатометів. За час бойових дій на Донбасі запас їх практично вичерпався. Також велика проблема з наявністю гранат для РПГ-7.

Ю. Олійник:

— Згідно з різними оцінками, перед початком бойових дій в українських арсеналах налічувалося понад 2 мільйони тонн снарядів і ракет. Однак після вибухів на складах точна кількість боєприпасів наразі не відома.

А. Міхненко:

— На мою думку, ситуація із забезпеченням боєприпасами Збройних сил України не критична. Наші військові мають потрібну кількість боєприпасів — і для відбиття агресії, і для навчань.

А чому в Україні досі не збудовано патронного заводу?

О. Стариков:

— Гроші на будівництво такого заводу були закладені в держбюджеті 2018 та 2019 років. Однак наразі навіть не визначено генпідрядника.

Ю. Олійник:

— Я це можу пояснити бездіяльністю військового та політичного керівництва країни. Чиновники давно обіцяють відновлення патронного виробництва. Будівництво заводу планували ще на 2016 рік.

Улітку 2017-го Рада національної безпеки та оборони України ініціювала виділення 1,4 мільярда гривень на закупівлю обладнання та будівництво заводу з виробництва боєприпасів. Однак жодних робіт не розпочато.

Хоча для того, щоб запустити виробництво, потрібно не так уже й багато — приміщення й лінію з виготовлення патронів. Думаю, за рік-півтора такий завод можна збудувати.

А. Міхненко:

— Не бачу сенсу будувати окремий патронний завод. Випуск боєприпасів можна налагодити на підприємствах оборонної галузі, які вже працюють.

 

Share