Був «Адмирал Кузнецов» і немає: російські військові під час ремонту тишком-нишком розібрали єдиний в РФ авіаносець на запчастини. Продали деталей на мільйон

Російські моряки почали розкрадати авіаносець «Адмирал Кузнецов».

Російських старшину і матроса, які служили на кораблі «Адмирал Кузнецов», засудили до тюремного ув’язнення. Мурманський гарнізонний військовий суд відправив обох в колонію загального режиму на 3,5 роки.

Їх також зобов’язали виплатити по 630 тисяч рублів Міністерству оборони РФ для відшкодування матеріальної шкоди, повідомляє Військовий навігатор України з посиланням на «Вечерний Мурманск».

За даними «Мурманского вестника», на лаві підсудних опинилися старшина Арслан Ахмайсов і матрос Філіп Філін. Їх визнали винними в особливо великій крадіжці, досконаної групою за попередньою змовою з незаконним проникненням в закрите приміщення.

За даними слідства, минулої весни військовослужбовці проникли в сховище «Адмирал Кузнецов» і винесли з нього 393 радіодеталі, в яких були дорогоцінні метали.

Збиток оцінили в 1,4 мільйона рублів.

Викрадені деталі моряки сховали в одному з приміщень корабля. Прямо на крейсері вони розібрали деталі і витягли з них дорогоцінні метали, які продали в Мурманську за 1,2 мільйона рублів. Коли військових затримали – не уточнюється.

Раніше з «Адмирал Кузнецов» сталася надзвичайна подія. В кінці жовтня під час спуску крейсера на воду після ремонту в Росляково затонув плавучий док ПД-50.

Крани впали на палубу, пошкодивши її та корпус. В результаті події одна людина загинула, ще одна людина зникла безвісти.

Новий ремонт оцінили в 70 мільйонів рублів. Затонулий док був найбільшим у світі і єдиним в Росії, здатним вмістити багатостраждалний єдиний російський авіаносець «Адмирал Кузнецов».

Авіаносець спустили на воду 31 рік тому. В даний час він є єдиним кораблем свого класу в складі російського флоту. Він був задіяний у військовій операції Росії в Сирії, після чого відправився на ремонт.

Модернізацію військового корабля планують завершити в кінці 2020 року. Після випробувань його передадуть Міноборони РФ.

Share