Був секретний указ Порошенка? Суд дозволив вилучити його в РНБО, бо «існує реальна загроза зміни або знищення документу»

Правоохоронцям дозволили вилучити в РНБО секретний указ про перехід українських кораблів через Керченську протоку

Суд дозволив правоохоронцям вилучити указ Президента Петра Порошенка та рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про перехід кораблів Військово-морських сил з Чорного в Азовське море.

Про це йдеться в судових матеріалах, передають Українські Новини.

Зазначено, що військова прокуратура почала розслідувати напад Збройних сил Росії на українські кораблі біля Керченської протоки.

Зокрме, розслідується атака 25 листопада російських кораблів «Суздалец», «Вельбот», «Дон» і 2 бойових ударних вертольотів К-52 типу «Алігатор» на катера «Бердянськ» і «Нікополь» і буксир «Яни Капу».

«Зокрема, в 19:48 російськими кораблями щодо зазначеної корабельно-катерній групи застосована артилерійська установка АК-630. В результаті обстрілу поранено 6 військовослужбовців зі складу команд зазначеної корабельно-катерній групи ВМС ЗС України», — зазначено в судовому рішенні.

Департаменту контррозвідки Головного управління військової контррозвідки Служби безпеки України повідомив суду, що перехід українських кораблів був виконаний на виконання рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні і Сході України, в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці» від 12 жовтня, введеного в дію указом Президента №320/218 від 23 листопада.

«Відповідно до ч. 2 ст. 163 Кримінального процесуально кодексу України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться», — пояснив суд своє рішення розглядати клопотання без участі представників Адміністрації Президента і РНБО.

У підсумку суд надав правоохоронцям, які мають допуск до держтаємниці, тимчасовий доступ з можливістю вилучення рішення РНБО й указу Порошенко.

Рішення суду не підлягає оскарженню.

Як повідомляли Українські Новини, 25 листопада Росія захопила 2 українських катери і буксир Військово-морських сил біля Керченської протоки.

В полон були взяті 24 українських моряка.

27 листопада суд в аннексированном Росією Криму заарештував моряків ВМС на 2 місяці.

Share