Чи дочекається визволення ув’язнений “ДНР” блогер Васін? Стас в концтаборі «Ізоляція»

Про стан ув’язненого в “ДНР” з літа 2017 року блогера Стаса Асєєва (Васіна)  розповів Новинарні Єгор Фірсов,
громадський діяч, політик, народний депутат України 7-8-го скликань.

…Довго не писав, тому що були сподівання на звільнення по одному з каналів комунікації, але він поступово зайшов у тупик.

На жаль, нічого кардинально нового сказати не можу. У період обміну всіх на всіх обміняти Стаса не вдалось.

Ми намагалися спілкуватись з ким тільки можливо. Задіяли як офіційні, так і не офіційні канали комунікації, у тому числі церковні, журналістські та політичні. А

ле на той час з боку терористів навіть говорити не хотіли про можливість обміну.

Періодично зі Стасом домагається зустрічі його мати. Іноді таку можливість їй надають.

Стас живий. Намагається триматись. Але скаржиться на стан здоров’я. Його й надалі мучить хронічний бронхіт, який в нього ще з дитинства. І сильний зубний біль.

Стас знаходиться на території колишнього заводу, відомого багатьом як “Ізоляція”.

Це приміщення, де військові “ДНР” з самого початку облаштували в’язницю, де тримали й катували полонених. Ті, хто побував у полоні, називають це місце справжнім концтабором, де полонених вдень змушували працювати, а вночі катували.

Суд по справі Стаса (звичайно, його не можна назвати судом у нормальному розумінні), постійно переноситься. Розгляд справи і винесення вироку планувалися ще у 2017 році, але процес триває до цього часу.

Зараз ми плануємо видати збірку його статей, які він писав про ситуацію в ОРДЛО. За ідею дякую Тетяні Якубович.

Цим хочемо привернути увагу до його ув’язнення. В тому числі, видати також і іноземною мовою чим привернути увагу до Стаса на європейському і американському рівні.

Коли ми почали перечитувати його матеріали, то були сильно здивовані наскільки плідно він працював і публікувався у багатьох авторитетних виданнях.

В нього є десятки статей для “Радіо Свобода”, журналу “Тиждень”, п’ять статей у “Дзеркалі тижня”, також писав і для “Української правди” та інших.

Фактично його матеріали це дуже цінне джерело інформації про те, що саме відбувалось на окупованій території з початку війни.

Стас нотував найголовніше – настрої людей, їхні страхи, надії і хвилювання, справжнє відношення до окупації, до росіян і до Мінського процесу.

І це були не сторонні розвідки, а постійний процес щирого переживання того, що відбувається з Донбасом і людьми, які там залишились.

Share

One Comment

  1. Allen Cove

    I just want to tell you that I am new to blogging and actually loved this blog. Most likely I’m planning to bookmark your website . You surely come with good articles and reviews. Many thanks for sharing with us your website.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.