Чи не час згадати про «Молот відьом» — трактат, що вчив розпізнавати нечисту силу? У нас вона, схоже, якраз і відстоює небезпечний для українських воїнів міномет «Молот»

За даними InfoResist, міномет «Молот» вибухнув у 72-й окремій механізованій бригаді Збройних сил України.

Журналістка Ольга Решетилова повідомила, що внаслідок інциденту троє людей дістали поранення.

Від розриву міномета «Молот» троє людей дістали поранення, повідомила 25 вересня у Facebook журналістка Ольга Решетилова. «В нас ще троє поранених від розриву «Молота». Жгітє єщьо. Давайте ще слідчих експериментів, колегій Міністерства оборони України, комітетів», – написала Решетилова.

За даними InfoResist, «Молот» вибухнув у 72-й окремій механізованій бригаді Збройних сил України.

Нагадаємо, 6 липня під час тактичних навчань на військовому полігоні в Рівненській області також розірвався міномет «Молот», у Міністерстві оборони України тоді повідомили про трьох загиблих і дев’ятьох поранених.

Ці міномети надійшли на озброєння в березні 2016 року. У серпні 2016-го мінометники 72-ї окремої механізованої бригади заявили про несправність мінометів «Молот». Проте в «Укроборонпромі» повідомили, що військові неправильно експлуатують їхню продукцію.

Президент України Петро Порошенко дав доручення заборонити використання мінометів «Молот» на військових навчаннях до завершення розслідування трагедії в Рівненській області.

У військовій прокуратурі заявили, що слідство розглядає три версії вибуху міномета «Молот» – людський фактор, неналежний стан міномета або неналежний стан міни, яку заряджали.

Слідчий експеримент із вибухом міномета «Молот», проведений 11 липня на полігоні, установив, що трагедія сталася через подвійне заряджання, заявив заступник міністра оборони України Ігор Павловський.

16 липня міністр оборони України Степан Полторак доручив провести додаткову експертизу металу, із якого виготовлено ствол міномета «Молот».

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що відразу після того, як експерти напишуть свої висновки, його відомство дасть відповідь щодо причин трагедії.

У вересні у Центральному науково-дослідному інституті озброєння та військової техніки ЗСУ виданню LB.ua повідомили, що акт досліджень металу після слідчого експерименту з підривом міномета «Молот» засекречено.

Виробник міномета М-120-15 «Молот» — ПАТ «Завод» Маяк «, який входить до складу ДК» Укроборонпром «. Як заявляли в концерні, підприємство має систему контролю якості ISO 9000, яка дозволяє повністю контролювати якість продукції на всіх етапах виробництва . Додатково випуск комплектуючих і самого міномета контролюють представники військового представництва Міністерства оборони України.

Головний інженер заводу Валерій Синіцин в серпні 2016 року повідомляв, що, на відміну від радянського зразка, український міномет виготовляється з новітніх сплавів, і розроблявся він виключно конструкторами заводу.

Першу партію мінометів 120-го калібру М120-15 «Молот» українським військовим ПАТ «Завод Маяк» відвантажив 3 березня 2016 року.

Міномет, який виготовляється у відповідності зі стандартами НАТО, повинен замінити радянські аналоги, які були на озброєнні української армії.

Share

2 Comments

  1. Leandra Gore

    I simply want to tell you that I’m all new to blogging and site-building and truly liked this page. Probably I’m going to bookmark your blog . You actually come with good article content. Thanks for sharing your webpage.

  2. America Heppel

    I just want to mention I am just very new to blogging and site-building and seriously savored this web-site. Most likely I’m want to bookmark your blog . You really come with exceptional article content. With thanks for sharing your web site.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.