Чи захистить це наших дітей? Рада ухвалила закон про хімічну кacтpaцiю пeдoфiлів. У яких ще країнах діє аналогічне покapання

Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію педофілів

Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості”.

За ухвалення відповідного рішення проголосували 247 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє Укрінформ.

Закон визначає комплексний підхід до вдосконалення законодавства у сфері протидії сексуальним зловживанням щодо дітей.

Так, посилюється відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом внесення змін Кримінального кодексу України. Зокрема згідно зі статтею 152, покарання передбачає застосування примусової хімічної кастрації. При цьому її не застосовуватимуть до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років, і до осіб, старших за 65 років.

Відповідно до закону, покарання у вигляді примусової хімічної кастрації полягає у примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, що мають зменшити лібідо та сексуальну активність.

Також законом вносяться зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України та закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Їхні положення доповнені категорією засуджених до позбавлення волі за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх.

Щодо таких осіб закон передбачає встановлення адміністративного нагляду.

Водночас закон передбачає створення публічного реєстру осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до згаданих статей Кримінального кодексу за зґвалтування дітей. Кабінет міністрів України має забезпечити створення такого реєстру у двомісячний строк після набуття чинності закону.

Окрім того, закон визначає, що зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітніх каратиметься позбавленням волі на строк від семи до 15-ти років, а не до 12-ти, як це передбачається чинною редакцією Кримінального кодексу

Водночас за вчинення розпусних дій щодо особи, яка не досягла 16-річчя, злочинців позбавлятимуть волі до п’яти років.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Хімічна кастрація – це маніпуляція, яка здійснюється за допомогою препаратів, що блокують дію чоловічого гормону тестостерону.

Такий метод розроблений в якості гуманної та, певною мірою, безпечної для здоров’я і психіки альтернативи хірургічної кастрації.

В яких країнах дозволена хімічна кастрація?

У Польщі вже 10 років від моменту, як був впроваджений закон про хімічну кастрацію. Також так карають хворих на педофілію у Франції, Бельгії, Данії та в інших європейських країнах.

В Естонії з 2012 року діє програма добровільної хімічної кастрації осіб. Але за повідомленнями місцевих ЗМІ, програма ця провалилася. За шість років тільки чотири людини погодилося на цю процедуру.

Жорстокіша міра покарання загрожує педофілам в Індонезії. За сексуальну наругу над дитиною гвалтівнику може загрожувати смертна кара.

Share