Чий Херсон? Агентурна мережа російських спецслужб, викрита СБУ в приморському місті, спонукає до сумних висновків. Чи відкриють зрадники ворота агресору?

Операція СБУ в Херсоні: затримано російських агентів, проти яких боролася ще Катя Гандзюк

20 серпня контррозвідка СБУ після обшуків у Херсоні затримала щонайменше двох учасників місцевої мережі російських агентів.

Як передає “Новинарня“, про це повідомили місцеві журналісти.

Про затримання Тетяни Кузьміч поінформував журналіст Іван Антипенко.

Кузьміч Тетяна Олександрівна – кандидат педагогічних наук, завідувачка навчально-методичної лабораторії управління навчальними закладами комунального вищого навчального закладу “Херсонська академія неперервної освіти” обласної ради. Колишня вчителька російської мови.

Очолює херсонську міську громадську організацію “РУСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ГРОМАДА “РУСИЧЪ”.

Також серед затриманих – Кирило Стремоусов. 20 серпня він заявляв про обшуки в нього вдома, інформує місцеве видання “Мост”.

Кирило Стремоусов має багату суспільно-політичну біографію. Він побував і учасником помаранчевої революції, взяв участь в декількох політичних проектах, але на рубежі десятих років він запам’ятався як активний організатор різних проросійських акцій типу «Російських пробіжок».

Кирило Стремоусов навіть виходив на Херсонський Майдан з російським, українським і білоруським прапорами, заявляючи про слов’янську дружбу.

Як результат, його ім’я стали тісно пов’язувати з акціями медведчуківського «Українського вибору» і тіньовим фінансуванням з боку російського посольства.

Кирила Стремоусова у 2014 році називали одним з організаторів “русской весни” на Херсонщині.

У 2018 році Стермоусов вчинив під судом напад на конвой СБУ, намагаючись відбити у правоохоронців Сергія Осьмініна – “депутата” нелегітимної Євпаторійської міської ради окупованого Росією Криму, учасника так званої “самооборони Криму”, члена партії “Єдиная Росія”.

Поліція заплющувала очі на діяльність Стремоусова. Він був соратником Іллі Киви, який вочевидь діяв за вказівкою глави МВС Арсена Авакова.

Діяльності Стермоусова активно протидіяла Катерина Гандзюк, убита внаслідок замаху 2018 року.

У січні 2019 року група на чолі зі Стремоусовим вчинила стрілянину з травматичної зброї в херсонському пресклубі “Новий день” на пресконференції одеських активістів.

“Поліція не бачить, а, скоріше, не хоче бачити небезпеки в діях Стремоусова та не заводить проти нього кримінальних справ. Нічого не може вдіяти також СБУ. Тому що сепаратистів Авакова чіпати не можна”, – ішлося в дописі активістів групи “Хто замовив Катю Гандзюк?” 18 січня 2019 року.

У свою чергу пресцентр СБУ 20 серпня повідомив, що контррозвідники Служби безпеки України “припинили діяльність агентурної мережі ФСБ РФ, яка діяла на території Херсонської області під керівництвом колишньої співробітниці облдержадміністрації”.

“Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що громадянка України була завербована співробітником ФСБ РФ під час перебування на тимчасово окупованій території АР Крим у 2015 році.

Вона отримала завдання збирати розвідувальну інформацію про військові об’єкти та співробітників СБУ. Жінка також мала вивчати суспільно-політичну обстановку у південному регіоні нашої країни, передавати дані про діяльність місцевих органів державної влади і управління, неурядових міжнародних фондів та організацій, а також окремих лояльних до РФ політичних та громадських діячів.

Для виконання розвідувальних завдань ФСБ колишня чиновниця залучила інших проросійськи налаштованих мешканців Херсона.

Передачу розвідувальних даних вона здійснювала через заздалегідь обумовлені з куратором канали електронного зв’язку, а також під час особистих виїздів на тимчасово анексовану територію Криму та в Москву”, – сказано в пресрелізі на сайті СБУ.

Ідеться про невідкладні слідчі дії за місцями проживання членів агентурної мережі.

“Під час обшуків правоохоронці виявили докази їх причетності до проведення розвідувальної діяльності на шкоду інтересам України, зокрема, засоби зв’язку, комп’ютерну техніку та електронні накопичувачі інформації, на яких обробляли розвідувальні дані. Також виявлено російські агітаційні матеріали та російські рублі”, – повідомляє спецслужба.

Керівника агентурної мережі ФСБ РФ затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Слідчі СБУ підготували їй підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, та обрання міри запобіжного заходу.

“Процесуальний статус інших учасників мережі буде визначено за результатами завершення слідчих дій”, – додали в СБУ.

Заходи із викриття та припинення протиправної діяльності на шкоду державній безпеці України здійснюються під процесуальним керівництвом органів прокуратури Херсонської області.

Share