Чисто сталінське «милосердя» агресора: Росія обіцяє меддопомогу захопленим морякам, якщо вони визнають свою провину. В ПАРЄ шоковані

Росія обіцяє меддопомогу захопленим морякам, якщо вони визнають свою вину, — родичі полонених.

Ненадання кваліфікованої медичної допомоги українським морякам, яких затримали росіяни у кінці листопада у районі Керченської протоки, це тортури над ними.

Про це на прес-конференції у Страсбурзі, де проходить сесія ПАРЄ, у середу, 23 січня, заявив батько українського військовополоненого моряка Василя Сороки — Віктор Сорока, передає УНН.

“Після обстрілу було поранено шість чоловік, трьох було поранено легко, троє мали важкі поранення. Серед трьох поранених є два матроси: Артеменко Андрій і Ейдер Андрій, а також старший лейтенант Сорока Василь. Йому в руку ввійшов осколок.

За інформацією, яку ми отримали з неофіційних джерел, кваліфікованої медичної допомоги пораненим не було надано. Рани заживали самі собою. Усі троє поранених мають осколки в своєму тілі.

Це говорить про те, що РФ сьогодні поводиться не гуманно і не по-людяному. Ми розцінюємо, що ненадання кваліфікованої медичної допомоги Російською Федерацією використовується як тортури“, — сказав Сорока.

Він також повідомив, що спецслужби РФ обіцяють надати необхідну медичну допомогу після того, як українці визнають свою вину.

“Маємо таку інформацію, що Росія і спецслужби Російської Федерації говорять: як тільки ви визнаєте свою вину, вам буде надана медична допомога.

За інформацією, яку ми отримали від адвокатів, у Артеменка, який зазнав під час нападу важкої контузії, уражені очі, від сильного динамічного удару відшарувалася сітківка, він також має осколки в тілі, як і Ейдер.

Маємо усне підтвердження, що ненадання своєчасної медичної допомоги нашим пораненим призведе до того, що Артеменко може втратити зір.

У Сороки через враження нервів і сухожиль рука втратила свої функції і може початись незворотній процес — висихання руки”, — сказав Віктор Сорока.

Водночас сестра іншого військовополоненого моряка Дениса Гриценка Ольга Гриценко повідомила, що у родичів немає можливість ні бачитись, ні дзвонити захопленим Росією військовослужбовцям.

“На жаль, на сьогодні нам не дозволені ні зустрічі з ними, ні дзвінки. Хоча консули передали картки, щоби вони мали можливість нам подзвонити”, — сказала Гриценко.

Як повідомляла “Новинарня“, упродовж 15-16 січня Лефортовський суд Москви на три місяці продовжив арешт усім українським морякам, захопленим у полон 25 листопада в районі Керченської протоки.

Share