Чого б це? СБУ викликає на допити колишніх бійців «Айдару», що обороняли Луганський аеропорт і підірвали злітну смугу, коли мусили відступити

Екскомандира роти «Айдара» Лапіна викликали у СБУ у справі про участь в обороні луганського аеропорту 2014 року.

Народний депутат України попереднього скликання із фракції «Народний фронт» Ігор Лапін, який у 2014 році був командиром роти батальйону «Айдар», повідомив, що його викликали на допит в управління Служби безпеки України щодо бойових дій у районі луганського аеропорту 2014 року.

«Напевно, ми розпочинаємо новий етап у житті. Іду на допит у Службу безпеки України з приводу убієнних мирних московських громадян під час прориву блокади луганського аеропорту», – написав Лапін.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого.

Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

Збройне протистояння в районі аеропорту Луганська почалося між українськими військовими і бойовиками «ЛНР» 8 квітня 2014 року.

На кінець серпня 2014 року аеропорт обороняло від 1,5 до 2 тис. українських військових.

1 вересня 2014 року сили АТО покинули аеропорт Луганська через постійні обстріли.

2 вересня 2014 року в Раді нацбезпеки і оборони повідомляли, що українські військові підірвали злітно-посадкову смугу аеропорту, коли відступали.

Ексміністр оборони України Валерій Гелетей у вересні 2014 року заявляв, що під час штурму луганського аеропорту російські війська застосували, зокрема, самохідні міномети «Тюльпан».

Особливістю цієї зброї, за його словами, є те, що крім фугасних і активно-реактивних мін самохідний міномет може вести вогонь надмалими ядерними боєприпасами потужністю менше від однієї кілотонни.

Share