Чого не можна робити на Водохреща: традиції і прикмети

19 січня православні християни відзначають одне з найбільших свят – Хрещення Господнє.

Про традиції і прикмети цього дня, а також про те, що не можна робити на Водохреща розповість Politeka

Свято Хрещення також називається Богоявлення. Це одне з найбільш значущих православних свят, а тому існує безліч традицій, звичаїв і заборон, пов’язаних з цим днем.

Починається святкування ще в святвечір, в ніч з 18 на 19 січня. Це час ворожінь, а ще посту. Водохресний святвечір називається ще «голодна кутя». 18 січня прийнято постити і готувати останню за час святок кутю.

Кутю їдять в святвечір, а потім не можна нічого їсти до самого ранку – до того моменту, поки не освятять воду в водоймах.

У церквах проходять вечірні літургії. А вранці 19 січня віруючі йдуть хресним ходом від храму до водойми, і там священик опускає в воду хрест, тим самим освячуючи її.

Освячена на Водохреще вода називається агіасма. На Водохреща можна, попросивши Господнього благословіння, пірнати з головою в освячену воду.

Хоча вважається, що 18 і 19 січня вся вода набуває цілющих властивостей – у всіх річках, колодязях, і навіть водопровідна!

Водохресну воду п’ють в храмі і забирають з собою додому. Потім протягом цілого року її можна пити натщесерце щодня або лікуватися нею.

Що не можна робити на Водохреща, так це набирати занадто багато освяченої води. Так ви проявляєте жадібність, а це великий гріх.

Сприймайте «святу» воду як ліки, а значить, вживати її потрібно в невеликих кількостях, і затарюватися десятками літрів не потрібно.

 

Водохресна вода – це святиня і вимагає до себе особливого ставлення.

Водохресна вода, як вірять, має властивість зцілювати, заряджати позитивною енергією і позбавляти від негативу. Ціє водою можна вмиватися і окропляти своє житло.

Категорично не можна в Водохреща лаятися, сваритися. Особливо якщо ви перебуваєте поблизу освяченої води або тримаєте її в руках.

Вважається, що свята вода може втратити свої цілющі властивості, якщо ви думаєте про погане або з кимось сваритесь, коли набираєте її або п’єте.

 

Share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.