Чому Австрія надала політичний притулок українофобу Гужві? Україні відмовили пояснити причини. Австрія відкрито починає грати на стороні Кремля

Що означає політичний притулок без пояснень для Гужви?

Про це у своєму блозі на Главкомі розмірковує журналіст Юрій Луканов.

В історії з наданням редактору сайту Страна.ua Ігорю Гужві притулку в Австрії мене особливо вразила одна деталь. Якщо вірити австрійському виданню derStandard.at , яке цитує самого Гужву і на яке посилається Detector Media, він сказав, що конкретні причини, які призвели до його офіційного визнання як біженця, не будуть згадуватися в документі».

Про надання притулку у Австрії повідомив сам Гужва у себе на ФБ сторінці. З його слів не зрозуміло, що це за притулок.

В згадуваній вище газеті він сам називає себе біженцем. Але саме політичним у себе на ФБ його називає інший віденський мешканець колишній заступник голови адміністрації Віктора Януковича Андрій Портнов.

У будь-якому випадку, статус біженця надається тому, хто може зазнати переслідувань за погляди та іншими ознаками у себе на батьківщині.

Тим часом, за інформацією моїх віденських джерел, цей документ про отримання притулку поки що ніде не опублікований. Доводиться вірити Гужві на слово, хоча це і складно, адже очолюване ним видання страждає чи не найменшою правдивістю на всьому українському медійному просторі.

Тож, якщо Гужва не бреше, як зазвичай його сайт, то мене особисто цікавить: як таке може бути, що громадянинові України надають притулок у одній з європейських країн і не оголошують причин цього?

Сам Гужва написав, що «в Європі вже не вірять у розповіді про «нечувану свободу слова». Тут уже всі все розуміють». З цього слід зробити припущення, що причиною переслідування стали утиски свободи слова в Україні, зокрема, очолюваного ним видання.

Гужва вважає надання йому політпритулку в Австрії «важливим сигналом» для України.

Не знаю, як щодо свободи слова, але Страна.ua без її очільника продовжує використовувати свободу брехні на повну котушку. Я сам був учасником події, після якої цей сайт оббрехав голодуючого в Росії українця Олега Сенцова, що потім спричинило цілий шквал публікацій у російських пропагандистських ЗМІ.

Ясна річ, що це не єдина брехня і маніпуляція, яку запустило це псевдо ЗМІ на українського споживача інформації. Зрозуміло, що про якісь професійні стандарти для цього сайту говорити зайве, оскільки він створювався не для інформування, а для дезінформації і маніпуляції на користь Росії. Тож, про які утиски свободи ідеться?

Про те, шо несамовита київська хунта виявила у очолюваного Гужвою ТОВ «Вісті мас-медіа» 93,6 мільйона гривень, перерахованих фіктивною фірмою «Ледис», він взагалі мовчить.

Не зрозуміло із яких причин наші правоохоронці досі не встановили походження цих фінансів. Інтуїція мені підказує, що вони прямо чи опосередковано надійшли з Росії. Ще вона мені підказує, що біглий головний редактор не інформував про такі дрібниці австрійських чиновників, коли подавався на притулок у їхній країні.

Без належного обґрунтування з боку австрійського уряду надання притулку такій одіозній особистості викликатиме підозри, що Австрія, яка проголосила себе нейтральною, насправді грає на користь Кремля.

Власне, не лише автор цих рядків є таким підозріливим, але і міжнародні експерти з розвідки вже висловлювали побоювання, що західні секрети з Відня тепер можуть передаватися Владіміру Путіну. Адже Партія свободи Австрії, яка відверто підтримує Росію, отримала на парламентських виборах 26 відсотків голосів, і її представники очолили міністерства оборони й внутрішніх справ, а також внутрішні і військові спецслужби.

Тим часом, відомство з питань іноземців та притулку у Відні підпорядковується саме очолюваному міністру від проросійської партії Герберту Кіклю. Якщо це відомство, надаючи притулок Гужві, керувалося побоюванням за свободу слова в Україні, то йому в першу чергу слід глянути у дзеркало.

Адже не так давно саме це міністерство дало вказівку поліцейським управлінням федеральних земель обмежити надання інформації ЗМІ, які висвітлюють роботу правоохоронців «негативно та однобоко».

Такі наміри міністерства, яке очолює політик від правої Австрійської партії свободи (FPO) Герберт Кікль, викликали критику у впливових медіа країни, опозиції, а також з боку федерального канцлера Себастіана Курца, повідомляв кореспондент Укрінформу.

Як би там не було, надання притулку, якщо він справді політичний, б’є по престижу України на міжнародній арені.

Думаю, що МЗС України має вимагати від австрійців докладних пояснень. І порушити цю тему не лише у двосторонніх стосунках, а й на рівні Європарламенту. Інакше, прихильники Росії в австрійському уряді наступним отримувачем притулку можуть зробити когось із любителів застосовувати «Новичок».

Share

15 Comments

 1. Leonora Nabavian

  I just want to mention I am just newbie to blogs and seriously liked your website. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog post . You absolutely have impressive writings. Thanks a lot for revealing your website.

 2. Haywood Nagano

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 3. Reyes Doeden

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 4. Connie Mcelhinny

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 5. Lupita Bergem

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 6. Marianela Grippi

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 7. Grady Kreider

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 8. Cletus Gallipo

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 9. Hugh Ruehling

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 10. Jake Macreno

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.