Чому затриманого СБУ в результаті спецоперації терориста, суд в умовах секретності звільнив від кримінальної відповідальності

Суд у секретному режимі закрив справу “ексміністра ДНР”, відкриту після «спецоперації» СБУ.

Суд у Маріуполі звільнив від відповідальності та закрив справу так званого «ексміністра вугільної промисловості ДНР» Ігоря Івакіна, якого з ОРДО нібито вивели під час спецоперації Служби безпеки України, написала Українська правда.

Адвоката Костянтина Здор повідомив: «Рішенням суду він звільнений від кримінальної відповідальності. Рішення суду нами оскаржуватись не буде».

Нагадаємо: 12 березня Жовтневий райсуд Маріуполя ухвалив рішення у справі Івакіна, якого обвинувачували в участі у терористичній організації.

Однак це рішення засекречене. Воно міститься в реєстрі, але без тексту і з приміткою, що «інформація заборонена для оприлюднення».

Причина в тому, що розгляд справи відбувався у закритому судовому засіданні.

Закон дозволяє це робити для нерозголошення таємниці, що охороняється законом, наприклад, державної, захисту особистого та сімейного життя людини, в інтересах малолітньої чи неповнолітньої особи.

У розкладі судових засідань зазначено, що 12 березня суд закрив провадження, а 19 березня рішення набрало чинності. Це означає, що сторони не подали скарги.

При цьому імена учасників процесу, в тому числі, самого Івакіна з розкладу засідань зникли. Замість них стоїть прочерк.

Раніше, зокрема, у лютому цього року, коли справу направили до суду, імена були зазначені.

Раніше прокурор просив суд звільнити Івакіна від відповідальності.

Це можливо, якщо він не був організатором і керівником терористичної організації, добровільно повідомив правоохоронців про терористичну діяльність, сприяв її припиненню або розкриттю злочинів організації.

Передісторія:

29 січня, СБУ повідомила, що у ході спецоперації вивела «ексміністра» на підконтрольну українській владі територію і отримала від нього «корисну інформацію» про вплив Росії на бойовиків.

Водночас, УП з’ясувала, що Івакін ще з 2014 року проживав на контрольованій українським урядом території.

СБУ та сам «ексміністр» не прокоментували ці розбіжності.

Після розголосу чоловік подякував працівникам Служби безпеки України за «новий етап» у його житті.

Share