Чотири роки війни… Нарешті з’явилася Доповідь ООН по Іловайську: гнів висушує сльози. Це неможливо читати, а пережити?

Доповідь ООН: українських військових під Іловайськом вбивали, коли ті були позбавлені боєздатності.

Управління верховного комісара ООН з прав людини встановило, що під час бойових дій під Іловайськом поранених українських військових вбивали, коли ті були позбавленні боєздатності, після закінчення бойових дій.

Це вдалося з’ясувати після того, як ООН провела понад 80 інтерв’ю з жертвами та свідками тих подій. Окрім того, моніторингова місія ООН зазначає, що близько 300 українських військових та добровольців утримували в нелюдських умовах.

За даними Генеральної прокуратури України, під час бойових дій під Іловайськом загинуло 366 військовослужбовців та добровольців, 429 були поранені.

Причиною смерті, згідно з доповіддю Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), в більшості випадків стали вибухові та осколкові поранення.

УВКПЛ повідомляє, що деякі поранені українські військовослужбовці були вбиті, коли вони були hors de combat (позбавлені боєздатності), після закінчення бойових дій.

Радіо Свобода публікує дані, які вдалося зібрати ООН.

Вбивство українських військовослужбовців hors de combat

УВКПЛ отримало інформацію про те, що вранці 29 серпня близько 20 українських військовослужбовців сіли в одну з вантажівок колони транспортних засобів, в яких українські сили відступали з села Многопілля до села Новокатеринівка.

Через 30 хвилин після виїзду вантажівка потрапила під обстріл, і більшість військовослужбовців, що були на ній, загинули або були поранені.

Вижити вдалося семи солдатам. Багато з них мали легкі поранення. Вони сховалися недалеко від дороги. Після закінчення бою вони вивісили імпровізований білий прапор.

Озброєні чоловіки, які перебували на сусідньому пагорбі, закричали, щоб вони склали зброю і повзли на пагорб. Коли українські військовослужбовці залізли на вершину пагорба, командир озброєної групи наказав їм зняти куленепробивні жилети і шоломи та роздягнутися.

За словами одного з тих, хто вижив, один із військовослужбовців знімав одяг дуже повільно, тому що був поранений. Це розлютило старшого лейтенанта. Він почав стріляти у військовослужбовця: у спину і голову жертви.

Потім військовослужбовцям наказали встати і йти. Сержант кілька разів просив старшого лейтенанта не вбивати його військовослужбовців, оскільки вони були дуже молодими. Двоє свідків повідомили УВКПЛ, що вони бачили, як старший лейтенант зробив два постріли з автомату Калашникова у спину та голову сержанта.

Під час переходу ще один військовослужбовець неодноразово звертався до старшого лейтенанта з проханням дозволити йому подзвонити матері. Двоє свідків чули два чи три постріли. Коли вони повернулися, то побачили, що на землі лежить людина.

Пізніше тих, хто вижив, передали українським силам.

29 серпня вбили поранених українських солдат hors de combat (позбавлених боєздатності) після закінчення боїв, йдеться в доповіді.

В одному з випадків поранений український військовослужбовець сховався в лісі після того, як його машина потрапила під обстріл. Коли той закінчився, він почув, як люди кричали: «Я поранений!». Але після цього лунали одиночні постріли.

Насильницьке зникнення, яке, можливо, призвело до смерті

УВКПЛ з’ясувало, що 30 серпня кілька десятків поранених українських добровольців, переважно з добровольчого батальйону «Донбас», опинилися в селі Червоносільське. З пораненими були декілька фельдшерів із батальйону та неозброєний лікар.

Ті, хто вижив, повідомили, що в цей день в село приїхала вантажівка. Командир загону наказав пораненим українським добровольцям та медикам сісти у вантажівку і додав: «Ми не воюємо з лікарями».

В якийсь момент фельдшери помітили, що лікар зник. Повідомляють, що він залишився в Червоносільському. Кілька днів потому озброєні чоловіки увірвалися до будинку, де він переховувався, вивели на подвір’я, побили, а потім поїхали, забравши його з собою. Після цього його більше не бачили.

Катування, жорстоке поводження та нелюдські умови тримання під вартою

За даними Генеральної прокуратури України, під час подій під Іловайськом було захоплено близько 300 українських добровольців та військовослужбовців. Цих військовослужбовців та добровольців перевозили до чотирьох основних місць, контрольованих різними озброєними групами: захопленої будівлі міліції у місті Сніжне, будівлі на вулиці Борців Революції, захопленої Академії внутрішніх справ, захопленої будівлі обласного управління Служби безпеки України (СБУ) у Донецьку.

Умови у всіх місцях тримання під вартою у Донецьку та Сніжному були нелюдськими, йдеться в доповіді УВКПЛ, через переповненість, недостатню кількість або повну відсутність матраців, відсутність денного світла, брак свіжого повітря, неадекватні санітарні умови, недостатню кількість або відсутність їжі та брак медичної допомоги.

Озброєні групи катували під час допиту захоплених військовослужбовців та добровольців, щоб отримати інформацію, покарати їх за приєднання до добровольчих батальйонів або спробувати змусити їх приєднатися до озброєних груп.

Найпоширенішими формами катувань, за даними моніторингової місії ООН, стали побиття, в тому числі з елементами сексуального насильства, імітація страти та інші погрози фізичного насильства.

Соціальні мережі  бурхливо обговорюють цю доповідь ООН:

» Иловайск — один из поворотных моментов в процессе очистки мозгов от мышебратского адиннарота».

«Люди, і ООН каже про те, що НАШИХ ГЕРОЇВ рашистська наволоч просто розстрілювала… Як на мене це ще один позив до Гааги, як і голодомор, як і примусове виселення УКРАЇНЦІВ, як і анексія теріторій України …»

«Ця мерзота відповість за ВСЕ!!! І пам*ятайте: ВОРОГ не тільки в «КРЄМЛЄ», ВОРОГ в кожній «ІЗБЄ»!!! Не вірете мені, запитайте у родичів вбитих УКРАЇНЦІВ…

Share

34 Comments

 1. Аноним

  Не многие , но все же знали ,про это. подлое предательство, знали родственники тех кого там убили и потом долго не могли вывезти для перехоронения , и вывозили не от мир.обороны,а частным образом при помощи простых людей и волонтёров. Больно и сейчас рвётся сердце.А многие и не верили до скандалов,ни кто не ожидал такого мерзкого отношения к нашим добровольцами,просто уничтожили их боялись тут.Вы все были бы в шоке слыша их правду,кто выжил.Простите за все,бог видит все…

 2. Аноним

  Кто за это злодеяние был наказан? Да. никто!..Гниды!

 3. Аноним

  Всему своё время. И будет дано им по делам их.

 4. Аноним

  А кто были эти вооруженные военные, пытавшие наших добровольцев? Про армию РФ ни слова.

 5. Аноним

  Рак, СПИД, чума, Россия, сифилис, холера — вся эта зараза должна быть уничтожена под корень.

 6. Аноним

  Вічна память Героям, низько голову схиляю перед рідними загиблих. Винні хто? Не вбивці хіба? Росіяни гірші гестапівців, і ті, хто в них не бачить ворогів, а бачить у своєму братові.

 7. Аноним

  Читав і плакав. Оце ціна за імперсько-владні амбіції порошенка і путіна. Винні обоє, винні військові, які виконували злочинні накази й не реаґували на волання про допомогу та попередню інформацію про загрозу котла. Само собою, винуватці приховали докази свого злочину й гадають, що заховалися й убезпечилися. Ні фіґа — покарання прийде й чим пізніше, тим страхітливішим воно буде!!!!

 8. кацапы свиньи

  Вам сто лет говорят что руссня нам не братья. вас прямым текстом на хер посылают .. а вы всьо: — братья! — славяне!… позорники! ни нации, ни чести, ни стыда, ни совести. НИ ТОМОСА! гы-гы

 9. Аноним

  «Братский» народ убил на Донбассе более 13 тысяч, искалечил более 30 тысяч, лишил крова и превратил в беженцев более 2-х миллионов украинцев. Донбасс за 4,5 года увидел срань господню из якутиии, чувашии, удмуртии, осетии, абхазии, бурятии, чечни, калмыкии, сибири, ростова, таганрога, пскова, омска, воронежа, тулы, тольятти и прочих жоп цивилизации. Но ИХТАМНЕТ.

 10. Аноним

  Я вже давно прийшов до висновку, що РАСЄЙСЬКІЙ ФАШИЗМ (РОСІЙСЬКИЙ ВЕЛИКОДЕРЖАВНИЙ ШОВІНІЗМ) НАБАГАТО ГІРШИЙ ЗА ФАШИЗМ НІМЕЦЬКИЙ (НАЦИЗМ) . І щоб це підтвердити, потрібно просто наводити факти, цифри, порівняння. ЯКРАЗ ТОМУ РАСЄЙСЬКІ УБЛЮДКИ НЕ ДОПУСКАЮТЬ ПОРЯДНИХ ЛЮДЕЙ — ІСТОРИКІВ, ВЧЕНИХ, ПИСЬМЕННИКІВ , — ДО СВОЇХ АРХІВІВ, ДЕ МОЖНА ЗНАЙТИ БА-А-А ГА-А-АТО ЦІКАВОГО І ВАЖЛИВОГО. ДО РЕЧІ, ОЦЕ НЕДОПУСКАННЯ ТЕЖ Є ЗЛОЧИНОМ ПРОТИ ЛЮДСТВА .

 11. Аноним

  Івашко
  Карфаген повинен бути зруйнований. Амінь.

 12. Аноним

  Ахто вабс быдло рагульськкюе запрошува на Донбасс? Пришли рагуляки бандерськи наводити свои порядки? На чужую землю? Тут вам и смерть! Хер оi ,щен евмерлики клятi! Бидло усраинське

 13. Аноним

  Це напевно часина інформації. А де про колону з технікою наших військ, яка за домовленністю з рашистами мала вийти з Іловайська і яку та рашистська наволоч розстріляла?

 14. Аноним

  І ВСЕ ОДНО-Україні потрібен МИР!нашим дітям потрібен МИР.Це не покора і не рабство-мир-це життя.щоб їхні смерті не були даремні.вони віддали свої життя за ВОЛЮ і ЖИТТЯ для всіх нас.Іісус теж віддав своє життя во спасіння усіх інших.це мученники України -і вони вже стали фундаментом нашого МИРУ і добробуту.Слава Україні.Мир усім у розум і душу.»Там» теж багато заручників серед мирного населення.і якщо вони заради спасіння свого і своїх родин не вийшли проти «руського миру»-це не означає ні зради ні поклоніння.це життя.якщо ставити ненависть на перше місце-то навіщо існують тюрми та колонії,.Ми могли простити фашизм і нацизм Другої Світової(нас же там теж не було) ібагато чього іншого іншим народам-прийде прощення і сучасних подій.як не крути -а наступні покоління теж засудять -бо їх зараз тут ще не має.ненависть губить душу-не дайте їм це зробити.бо неволя і рабство-насамперед у загублених душ.

 15. Evgen

  Війна має закінчитися у Москві + заборонити скаженим мутантам мати армію min 100 років !
  До кінця війни ввести смертну кару для зрадників , мародерів , криміналу , хабарників і тих хто дає хабарі !

 16. Francesca Boeckx

  I just want to mention I am new to weblog and absolutely enjoyed your website. Most likely I’m going to bookmark your blog post . You certainly have beneficial posts. Thank you for revealing your web-site.

 17. Clayton Rizzolo

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 18. Zita Mallinger

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 19. Dionna Rius

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 20. Shonna Danella

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 21. Donn Cantrall

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 22. Loretta West

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 23. Otis Pehl

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 24. Francis Martinetto

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 25. Yoshie Ellerd

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 26. Nathanial Gartman

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

3 Pings & Trackbacks

 1. Pingback: ДОПОВІДЬ ООН ПО ІЛОВАЙСЬКУ: УБИЙ РОСІЯНИНА!!!УНА-УНСО | УНА-УНСО

 2. Pingback: ДОПОВІДЬ ООН ПРО ВІЙСЬКОВІ ЗЛОЧИНИ РОСІЙСЬКОГО АГРЕСОРА НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ - Myrotvorets News

 3. Pingback: Чотири роки війни… Нарешті з’явилася Доповідь ООН по Іловайську: гнів висушує сльози. Це неможливо читати, а пережити? — verum in caeco est (с)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.