Давно такого не було: Донбас вийшов на мітинги «Зупинимо капітуляцію!» з українськими прапорами: Чому люди не повірили Зеленському

 

Нагадаємо, сьогодні по всій Україні проходять народні віче під гаслом «Ні — капітуляції».

Охопили акції протесту і міста прифронтових Донецької та Луганської областей.

Причиною проведення віче є незгода патріотичної громадськості з погодженням українською стороною у Мінську так званої «формули Штайнмаєра», яка передбачає розведення Збройних сил України, проведення виборів на окупованому Донбасі та надання частині регіону особливого статусу, повідомляє ІА «Вчасно».

Наймасовіше віче пройшло у Маріуполі: на площу біля Драматичного театру прийшли кількасот звичайних жителів міста, а також військовослужбовців та ветеранів АТО/ООС.

Неодноразово у ході заходу лунали слова про те, що мешканці саме Маріуполя розуміють, що таке опір бойовикам і яку небезпеку несе відведення військ.

«Нам треба по максимуму зараз напрягтися, щоб вплинути на Зеленського і, на мою думку, головне питання, яке не усвідомлюють усі „зеленські“ — які реальні механізми роззброєння і виведення військ — відповіді насправді немає, вони цього не знають.

І чи розуміють вони, що автономія окремих районів знищить Україну?», — розповів Михайло Лебідь, представник руху «Межа».

«На такі акції треба виходити, щоб нормально і без істерики, показати чинному Президенту і Уряду, що нам, людям, які живуть в Маріуполі, не все одно, які рішення в таємниці від нас приймаються.

Хто на сьогодні знає, як далеко збираються розводити війська? Які гарантії, що після відводу наших військових, з тієї сторони не буде раптової атаки і Маріуполь не стане «сірою зоною»?, — зазначив екоактивіст, депутат Маріупольської міської ради Максим Бородін.

Крім того, у Маріуполі створили Штаб руху опору капітуляції.

«Жовтий скотч використовують наші військові щоб позначити себе на полі бою. Це симол опору російському агресору. Це буде і символом опору капітуляції», — зазначається у повідомленні Руху опору капітуляції.

У Торецьку та сусідньому Новгородському, які знаходиться всього у декількох кілометрах від окупованих територій, місцеві жителі тиждень добивалися від Торецької військово-цивільної адміністрації проведення громадських слухань за участю правоохоронців, СБУ, військовослужбовців для роз’яснення так званої «формули Штайнмаєра» та процесу розведення військ.

Одна влада не почула занепокоєних людей, тому вони вдалися до акції протесту.

«Будь-яке відведення військ у Торецьку та Новгородському означатиме повернення сюди так званої „ДНР“, тут українським військам нікуди відступати, і ми знаходимося у безпосередній видимій зоні для бойовиків», — каже активіст Володимир Єлець.

Окрім Донбасу, віче проходять майже у всіх великих містах країни: Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Запоріжжя, Чернівці. Найчисельніше — у столиці.

Кілька тисяч чоловік вийшли на Майдан із плакатами «Ні — капітуляції».

Представники «Національного корпусу» сьогодні, 6 жовтня 2019 року, прибули до Золотого, що на Луганщині.

Вони готові зі зброєю в руках не допустити переходу даного наесленого пункту під контроль російсько-терористичних сил

Про це заявив голова «Нацкорпусу» Андрій Білецький під час прямого включення наприкінці віче «Зупинимо капітуляцію!» на Майдані Незалежності у Києві, передає Еспресо.TV.

 

Share