Державна прикордонна служба зняла заборону на в’їзд чоловікам з Росії: ну, а чого, нехай хлопці приїжджають, давненько у нас пророссійських мітингів не було… Будуть?

ДПСУ зняла заборону на в’їзд чоловікам з Росії.

Держприкордонслужба і надалі уточнюватиме мету їхнього візиту до України.

Після завершення воєнного стану в Україні заборону на в’їзд у країну чоловікам із РФ було знято, проте українські прикордонники, як і раніше, перевіряють їх у посиленому режимі.

Про це повідомив прес-секретар Держприкордонслужби України Олег Слободян, передає Гордон.

«Воєнний стан не подовжили – отже, загроза вторгнення російських військ знизилася. Утім питання гарантування безпеки на кордоні, як і раніше, актуальне. Тому ми продовжуємо охороняти кордон у посиленому режимі», — заявив прес-секретар ДПСУ.

Він додав, що буде проводитись підвищений контроль над в’їздом іноземців в Україну.

«Особливу увагу ми звертаємо на громадян 70-ти країн із переліку міграційного ризику, які в’їжджають в Україну. Росія тут на першому місці», — пояснив Слободян.

Він зазначив, що Держприкордонслужба і далі проводитиме контроль другої лінії з усіма громадянами Росії, уточнюючи мету їхнього візиту в Україну. Після цього буде ухвалюватись рішення про доцільність їхнього в’їзду до України.

Він підкреслив, що громадянам РФ, крім закордонного паспорта, можуть знадобитися й інші документи, що підтверджують мету візиту в Україну.

«Наприклад, якщо людина їде в Україну для участі в будь-яких культурних чи спортивних заходах і ніколи не порушувала українського законодавства під час в’їзду в окупований Крим, то ми ухвалюємо позитивне рішення», — зазначив прес-секретар.

«Законодавство не змінювали ні до воєнного стану, ні після нього. Підставою для в’їзду в Україну росіян є закордонний паспорт громадянина РФ.

Але з урахуванням загроз, що виходять від Росії, наші прикордонники можуть проводити контроль другої лінії, щоб з’ясовувати всі подробиці та обставини. Тому людині можуть знадобитися й інші документи, що підтверджують мету її візиту», – уточнив Слободян.

Як повідомлялось, РНБО вирішила подовжити дію обмежувальних заходів Держприкордонслужби щодо в`їзду до України чоловіків-росіян. МВС продовжить працювати у посиленому режимі.

Нагадаємо, що від 26 листопада цього року строком на 30 днів на території десяти областей України діяв режим воєнного стану.

Причиною такого рішення стала збройна провокація Росії в Керченській протоці, коли військові РФ атакували два катери і один буксир ВМС України. Така поведінка Кремля викликала гостру критику з боку країн Великої сімки. Наразі в московському СІЗО «Лефортово» утримуються 24 військових.

Share