Десятки українців щодоби помирають від ускладнень коронавірусу. Але… МОЗ за майже півроку не закупило жодного(!) апарату штучної вентиляції легень. Гроші спеціального фонду вже закінчилися?

Станом на ранок середи, 5 серпня, в Україні офіційно підтверджено 75 490 випадків коронавірусної інфекції. З них 1 271 – виявлені за минулу добу, що стало новим антирекордом щодо добового приросту.

Від COVID-19 в країні померли вже 1 788 осіб (+24 за добу), а 41 527 пацієнтів (+914) повністю побороли хворобу.

Про це свідчать дані сайту Центру громадського здоров’я та РНБО, інформацію також озвучив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов

Фракція партії «Голос» заявляє, що Міністерство охорони здоров’я за майже півроку не спромоглося закупити жодного апарату штучної вентиляції легень, попри те, що українці щоденно вмирають від коронавірусу.

Про це повідомляє сайт «Голосу» з посиланням на відповідь МОЗ на запит, пише Аргумент.

«Ще у квітні уряд виділив міністерству, яке очолює Максим Степанов, 100 млн грн на закупівлю необхідного обладнання для українських лікарень, де медики рятують життя людей під час пандемії COVID-19.

У міністерстві досі «готують необхідні документи» для закупівель. Хоча про наміри забезпечити лікарні 200 апаратами ШВЛ Максим Степанов заявив понад три місяці тому».

У «Голосі» назвали Степанова «некомпетентним та неефективним міністром», а його бездіяльність – злочинною і заявили, що керівника МОЗ потрібно відправити у відставку.

Фракція «Голосу» вже зареєструвала проект постанови про звільнення Степанова. Повідомляється, що документ наразі підписали майже чверть депутатів Верховної Ради.

Share