Серед затриманих у Грузії протестувальників був перший заступник голови комітету з безпеки і оборони ВР Семен Семенченко, який підтримує Саакашвілі. Назріває скандал

Семенченка звинуватили у втечі під час спецоперації у Грузії: він спростовує, — ЗМІ

Серед затриманих 2 грудня в Тбілісі (Грузія) українців був і народний депутат від «Самопочі» і екс-командир добровольчого батальйону «Донбас» Семен Семенченко, але йому вдалося втекти.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав радник президента України Петра Порошенка Юрій Бірюков, повідомляє портал Obozrevatel.

«У мене є … різного роду контакти, вони підтвердили інформацію про те, що Семенченко у Тбілісі, що Семенченко втравив нас у дипломатичний скандал, що Семенченко підставив «своїх» людей і в останній момент втік», — заявив він.

При цьому сам Семенченко у ніч на понеділок на своїй сторінці в соцмережі написав, що зустрівся з адвокатами затриманих у Тбілісі українців.

«Тільки що закінчив зустріч з їх адвокатами, вони відвідали хлопців у відділенні поліції. Всі тримаються молодцем, просять родичів не хвилюватися. Їх тримають окремо, умови нормальні. Завтра (3 грудня — Ред.) Вранці організуємо передачі і буду домагатися особистої зустрічі з ними . Також завтра включається в роботу українське посольство в Грузії», — стверджує він.

За словами нардепа, інформація про його затримання нібито не відповідає дійсності. «Інформація про те, що мене нібито хтось десь затримував — фейк. Інформація, що я «вилетів із Грузії у невідомому напрямку» — фейк», — написав Семенченко.

«У зв’язку із затриманням українських громадян у Тбілісі, займаюся інформуванням їх сімей, організацією адвокатів і з’ясуванням ситуації, яка привела до даної провокації», — написав він.

Як повідомляв Obozrevatel, Міністерство внутрішніх справ Грузії уточнило, що у Тбілісі були затримані 6 громадян України і один громадянин Грузії.

При обшуках у готельних номерах виявлені пістолети «Беретта» і «Макаров», автоматичне ручна вогнепальна зброя і різні боєприпаси. Порушено кримінальну справу за ст. 236 Кримінального кодексу Грузії ( «Незаконна купівля та зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин»).

«Розумієте, тут така історія — якби він просто так їздив, сам по собі, як турист. Але ні, диппаспорт, відрядження, представляється офіційно — перший заступник голови комітету з безпеки і оборони, пише Ю. Бірюков.

В ієрархії міжнародної дипломатії це — офігенна цяця, адже у нас парламентсько-президентська республіка. І перший зам такого комітету — це фігура.

Сергій Пашинський, а Вам не тисне ніяк? Такий ось зам — реально нормальний? Країну представляє, листи пише, якісь переговори веде. Про що? Ви, як глава Комітету в курсі? Може все ж вже пора?

І вишенька на тортик — не складно було дізнатися в апараті ВР про те, що дипломатичний паспорт у Семенченка на руках. Ага».

Share