Для чого «підставлявся» під ракети сторожовик РФ? Порушуючи міжнародні закони, військовий корабель «заблукав» у закритому районі проведення Sea Breeze-2019. А якби влучили?

Російський корабель, порушуючи міжнародні закони, зайшов у закритий район проведення Sea Breeze-2019

Уранці 10 липня сторожовий корабель Чорноморського флоту РФ «Сметливый» зайшов у закритий для судноплавства район, де проводились стрільби корабельної артилерії в рамках міжнародних навчань Sea Breeze-2019.

Про це повідомляє у Facebook пресцентр Командування ВМС України.

«Російська Федерація в черговий раз показала своє справжнє обличчя та, нехтуючи нормами міжнародного морського права, провокувала надзвичайну ситуацію в акваторії Чорного моря.

Так, попри прибережне повідомлення для мореплавців щодо закриття району для проведення міжнародних навчань Sea Breeze-2019, корабель Чорноморського флоту РФ «Сметливый» близько 8 години ранку 10.07.2019, провокуючи небезпечну ситуацію, зайшов у закритий для судноплавства район, де проводилися практичні стрільби корабельної артилерії морського угрупування міжнародної коаліції», — йдеться в повідомленні.

Російський корабель був опитаний фрегатом «Гетьман Сагайдачний» відповідно до міжнародного протоколу, але удав, що має проблеми зі зв’язком.

«Даний факт є черговою підставою для міжнародної спільноти не сприймати Російську Федерацію як прогнозований суб’єкт міжнародного морського права, системні порушення якого стали нормою поведінки Росії в Чорноморському регіоні», — наголошують у командуванні ВМС ЗСУ.

Наразі у ВМС не повідомляють, які заходи вживаються стосовно російського корабля.

Нагадаємо, 1 липня в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях стартували найбільші військово-морські міжнародні навчання Sea Breeze-2019 («Сі Бриз — 2019»), які триватимуть близько 13 днів.

У навчаннях беруть участь представники США, Великої Британії, Румунії, Молдови, Грузії та ще восьми країн. У маневрах задіяні 32 кораблі, 30 літаків та понад 3 тис. військових.

Перед початком міжнародних військово-морських навчань Sea Breeze-2019, які стартували на півдні України, Росія перекрила ділянку Чорного моря, тому українським військовим довелося змінити одну з тренувальних локацій.

Група військових кораблів Чорноморського флоту Росії проводить бойову підготовку на тлі військово-морських навчань НАТО і України Sea Breeze-2019.

Share