До Макрона і Меркель приєднається Джонсон? Велика Британія заявила, що після Brexit готова зняти частину санкцій проти Росії

Санкції проти Росії: Велика Британія заявила, що після Brexit готова зняти частину обмежень

Британія готова скасувати частину антиросійських санкцій.

Про скасування частини антидемпінгових санкцій проти Російської Федерації заявив уряд Британії 6 лютого на офіційному сайті.

Це пов’язано з тим, що Королівство вийшло з Євросоюзу та має намір переглянути свою економічну політику.

Офіційний Лондон повідомив на сайті уряду, що збирається частково скасувати обмеження імпорту з Росії.

Мовиться про головно про імпорт фольги та труб.

З повідомлення можна зробити висновок, що Велика Британія має намір відмовитися від низки чинних антидемпінгових економічних санкції, які Євросоюз запровадив проти Росії.

Євросоюз, нагадаємо, санкції проти Росії продовжив до 31 січня 2020 року.

Що таке антидемпінгові санкції?

Це додаткові митні податки. Їх вводять зазвичай для того, щоб захистити вітчизняного виробника. Імпорт (ввезення у країну товарів іноземного виробництва) товарів із країни, проти якої застосовані антидемпінгові мита, у такий спосіб роблять економічно невигідним.

А внутрішній ринок захищають від імпортних товарів, які постачають за зниженими цінами (демпінгу).

Чому скасування санкції проти Росії важливе для Британії

Для прикладу: у 2014 році частка російського прокату на ринку ЄС становила 10,1%. Однак після анексії Криму та різкого погіршення стосунків РФ та країн Євросоюзу британський сталепрокатний бізнес, як і загалом європейський, або зазнав збитків, або недоотримав прибутки.

Тож попри те, що на політичному рівні про покращення стосунків Британії та Росії наразі не мовиться, то на економічному – тепер, очевидно, мовиться.

Видання «РБК Россия» навело слова керівника групи оцінки ризиків сталого розвитку АКРА Максима Худалова:

«Наміри Лондона щодо мит (мова про скасування обмежень – 24 канал) – реверанс на користь того, що з новою Британією після виходу з Євросоюзу можна вести справи в рамках переговорів про торговельні угоди».

Share