«Допоможуть з переїздом» та отриманням російського громадянства: в РПЦ МП готуються до евакуації свої батюшок з України

Кирило обіцяє допомогти з переїздом і отриманням російського громадянства священикам УПЦ МП.

Російська православна церква може «допомагати з переїздом» і отриманням російського громадянства православним священикам і їх сім’ям з інших країн, заявив патріарх московський Кирило, передає Главком.

«Коли мова йде про православних священиків, їх сім’ї, ми могли б почати переговори з владою, щоб такі люди могли швидше здійснити свою мрію оселитися в Росії», — сказав глава РПЦ, відповідаючи на запитання учасників фестивалю «Віра і слово», повідомляє Інтерфакс-релігія.

За його словами, це поки «просто роздуми вголос», але в разі отримання таких звернень, можна було б опрацювати це питання з держорганами.

Кирило не вважає, що такі звернення можуть бути «масовим явищем», але в окремих випадках, за його словами, РПЦ «готова допомагати в межах можливостей».

Як повідомлялося, синод Константинопольського патріархату 11 жовтня ухвалив, що у 1686 році Київську митрополію Руській церкві передали незаконно.

Також Константинопольський патріархат зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та глави УАПЦ Макарія. Також опубліковано текст рішення синоду Константинопольського патріархату щодо української церкви.

Нагадаємо, святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що найближчим часом буде скликаний архієрейський собор для об’єднання трьох церков.

Він підтвердив, що після зняття анафеми його сан не зміниться і він залишиться патріархом.

Слід зауважити, що 15 жовтня у РПЦ заявили, що члени Священного синоду «визнали неможливим подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом».

У Московському патріархаті пояснили, які наслідки матиме рішення синоду РПЦ. Також повідомлялося, за якої умови РПЦ відновить відносини з Константинополем.

В УПЦ КП вважають, що синод РПЦ повторює політику Кремля.

Також опубліковано повний текст рішення синоду РПЦ про розрив відносин із Константинополем.

Share