Дороге задоволення: за реєстрацію шлюбу українцям доведеться платити у 140 разів більше, а посвідчення заповіту буде у 200 разів дорожче!

Україна: держмито за реєстрацію шлюбу зросте у 140 разів, а посвідчення заповітів у 200.

Група депутатів “слуг народу”, включно з головою профільного податкового комітету – готують до розгляду у Верховній Раді проект закону 3236-1, яким пропонують осучаснити ставки державного мита

Про це повідомляє Центр аналізу публічних фінансів та публічного управління у своєму Telegram.

Таке мито справляється за вчинення дій в інтересах юридичних і фізичних осіб та за видачу документів, що мають юридичне значення (на кшталт, за видачу паспортів, реєстрацію шлюбу, нотаріальні дії тощо). Для визначення переважної більшості ставок державного мита використовується неоподатковуваний мінімум доходів громадян – 17 гривень.

“Втім, через вкрай низький розмір коефіціентів, що використовуються для обчислення ставок державного мита, та відсутність зростання неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, фактичний розмір більшості мит є напрочуд низьким, і, ймовірно, не покриває навіть собівартості здійснення касових операцій – не кажучи вже про оплату роботи співробітників держорганів, що надають такі послуги”, – йдеться у повідомленні.

За словами аналітиків, Законопроект пропонує виправити це, а бенефіціарами змін мають стати місцеві бюджети.

“Адже державне мито сплачується за місцем розгляду та оформлення документів і зараховується до місцевих бюджетів як неподаткові надходження, а саме “Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності”, – наголошують у центрі.

Зокрема, у разі прийняття законопроекту ставки державного мита зміняться наступним чином (найбільш відчутні зміни):

  • Державне мито за реєстрацію шлюбу зросте з 0,85 грн до 119 грн.
  • За посвідчення заповітів – з 0,85 грн до 170 грн.
  • За посвідчення доручень на право користування і розпорядження майном, крім транспортних засобів – з 0,51 грн до 119 грн.
  • За посвідчення інших доручень – з 0,34 грн до 170 грн.

“Щоправда, вже традиційно, до проекту законопроекту не надано фінансово-економічного обґрунтування з відповідними розрахунками”, – резюмували аналітики.

Share