Два паради, два розуміння незалежності? У Зеленського в колонні не вистачає військових ветеранів — збирають через військомати

Офіційний марш на День Незалежності ОП збирає через військкомати, – ветеран

Військкомати телефонують військовим та запрошують на парад від президента Володимира Зеленського на День Незалежності.

Про це розповів учасник російсько-української війни (АТО) Ярослав Ісай, повідомляє Громадська ініціатива “Захисти Україну” на сторінці у Facebook, пише Антикор.

“Нещодавно мені подзвонили зі Зміївського районного РВК Харківської області і запропонували взяти участь у параді від Зеленського (тобто від Міністерства оборони задача поставлена, уточнював)”, — зазначив Ісай.

Ветеран сказав тому, хто телефонував, що йде на парад від Харківської спілки ветеранів АТО. Але йому відповіли, що ця спілка братиме участь в ході від президента.

“Тож я вирішив запитати у Спілки, чи це так. Ні, як виявилося, Спілка ХОГО йде разом з учасниками Маршу Захисників України”, — додав він.

“Наш гарант набирає собі кишенькових ветеранів на свою ходу, не цураючись використовувати МОУ і взагалі керівництво ЗСУ”, – пише ветеран.

Нагадаємо, на День Незалежності вперше за п’ять років не буде військового параду. Натомість планують два окремі марші з ветеранами і військовослужбовцями.

Це стало приводом для політиків та ЗМІ говорити про можливі провокації чи навіть розкол у ветеранській спільноті.

BBC News Україна поспілкувалася з людьми, які входять до оргкомітету неофіційного «Маршу захисників України», про те, чи справді там налаштовані радикально проти ініціатив президента Зеленського провести «Ходу гідності» замість параду.

В офіційних документах назва Хода гідності вже не згадується. Може тому, що опоненти назвали ідею ходи «вкраденою» у ветеранської спільноти.

«Зеленський спочатку скасовує військовий парад, тому що він вважає це марнотратством, а зараз намагається примазатись до організованого ветеранами «Маршу захисників», — написав депутат Дмитро Лінько, який воював у АТО в складі роти «Свята Марія».

У Зеленського анонсували участь в офіційному заході діючих військовослужбовців, які пройдуть колонами, сформованими з бійців різних родів військ.

До «коробочки» тієї чи іншої бригади, за словами Андрія Богдана, зможуть приєднатися і ветерани АТО, які служили у цих підрозділах.

Окрім військових, разом з Президентом пройдуть медики, вчителі, спортсмени, дипломати і волонтери.

Один з організаторів народного «Маршу» Євген Дикий (ветеран батальйону «Айдар», а нині — в.о. керівника Національного антарктичного наукового центру) розповів, хто візьме участь у ньому.

«Перша «коробочка» — родини загиблих. Друга — важкопоранені ветерани, ампутанти. Далі — решта ветеранів», — каже він.

За словам Євгена Дикого, очікується, що у «Марші захисників» візьмуть участь і діючі військовослужбовці: «Їх, напевно, буде менше — це ті, хто візьме офіційну відпустку».

«Не буде символіки ні за, ні проти когось, це принципово», — наголошує Євген Дикий. В оргкомітеті «Маршу» запевняють, що ситуація зі скасуванням параду та двома паралельними заходами на День незалежності не призведе до розколу ані у ветеранській спільноті, ані в армії.

«Марш» не за чи проти Зеленського, Порошенка чи ще когось. Його мета — нагадати, що незалежність оплачена кров’ю захисників країни, і що наша війна за незалежність та цілісність країни ще зовсім не завершена», — відзначає Євген Дикий.

«Ми не протиставляємо себе владному маршу. Це абсолютно інший захід, з іншими посилами, який ніяк з нами не перетинається», — твердить Андрій Медведько.

Але в оргкомітеті «дякують» всім, хто пророкує провокації. «Тепер ми більше уваги приділятимемо безпеці», — обіцяє Євген Дикий.

Як приклад єдності він наводить той факт, що у «Марші» одночасно йтимуть бійці колишніх Внутрішніх військ, які штурмували Майдан у БТР, та активісти, які той БТР спалили:

«Вони були по різні сторони барикад, але потім разом служили у батальйоні Нацгвардії імені Кульчицького. А 24 серпня йтимуть на «Марші захисників».

Share