“Джентльмени, складіть зброю!” Від українців такого не чекали: Рота десантників ЗС України зненацька захопила американський штаб

“Джентльмени, складіть зброю!” Рота ДШВ ЗС України захопила американський штаб на навчаннях НАТО.

На міжнародних військових навчаннях країн-членів та партнерів НАТО “Saber Junction 2018”, що відбуваються в Німеччині, рота українських десантників захопила польовий штаб умовного противника.

Як передає “Новинарня“, про це вранці 21 вересня повідомило управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України.

”Джентльмени, складіть вашу зброю!” Прекрасна фраза, з якої почався сьогоднішній день на “Сейбр Джанкшн”.

Дев’ять годин блукання лісами… Рота 13-го батальйону 95-ї десантно-штурмової бригади ЗС України захопила польовий штаб батальйону 173-ї бригади і групу італійських спецпризначенців. Гарна робота, “єноти”!” – сказано в повідомленні ГШ ЗСУ.

За словами командира десантно-штурмової роти капітана Івана Федоренка, противник не очікував появи українців у своєму розташуванні, а тому серйозного опору не вчинив.

Наші десантники захопили засоби зв’язку, штабні документи та зброю. Умовні втрати противника склали 32 особи та дві одиниці техніки, умовні втрати українців – дві людини.

“Американські розвідники зараз намагаються «помститися» за своїх. Але їм поки що не щастить… А тим часом події набувають активнішого розвитку…” – ідеться у зведенні.

Навчання тривають, український підрозділ продовжує діяти в складі сил OpFor.

Як раніше розповідав капітан Федоренко, понад 90 відсотків військовослужбовців української роти мають бойовий досвід участі в АТО/ООС.

За словами офіцера, саме реальний бойовий досвід мав стати в нагоді десантникам “95-ки” в Німеччині. Відтак на роту Федоренка були покладені найскладніші завдання — ведення розвідки боєм та дії у першому ешелоні сил OpFor.

“Сейбр Джанкшн-2018” — військові навчання із бригадною бойовою групою 173-ї повітряно-десантної бригади США (173rd Airborne Brigade), що проводяться командуванням ЗС США в Європі з 4 вересня по 1 жовтня.

Маневри проходять переважно на території навчальних центрів Графенвер і Хохенфельс у Баварії, а також частково на авіабазі Рамштайн.

Навчання має на меті оцінити готовність бригади до проведення загальновійськових операцій та підвищити рівень сумісності підрозділів країн НАТО і країн-партнерів.

До навчання залучені понад 5500 військовослужбовців із США та 19 інших країн НАТО та партнерів: Албанії, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Великої Британії, Вірменії, Греції, Грузії, Італії, Косово, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Румунії, Туреччини, України, Франції, Чехії та Чорногорії.

Україну на “Схрещених шаблях” представляє рота 13-го окремого десантно-штурмового батальйону житомирської 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ.

 

Share

One Comment

  1. Basilia Schoepf

    I just want to tell you that I’m very new to blogs and certainly enjoyed this website. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog . You amazingly have good posts. Thanks a lot for sharing with us your webpage.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.