Федералізації України — рожева мрія Путіна, яку втілює Медведчук: З’явилися тривожні дані про настрої українців

Загрожує розпад? З’явилися тривожні дані про настрої українців.

На заході України спостерігається помітне зростання «антисоборних» настроїв і популярності децентралізації.

Про це свідчать результати соціологічного опитування «Дзеркала тижня» та КМІС, який із 22 по 30 квітня 2019 року здійснювали на території Галичини (Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області), Буковини і Закарпаття.

Всього було опитано 800 респондентів віком від 18 років, статистична похибка – 5% для Галичини, 7,2% для Закарпаття і Буковини.

«Ми мали намір відстежити динаміку настроїв та оцінити ступінь реальної/можливої загрози регіонального розколу», – підкреслюється в матеріалі.

Буковина

На запитання «Якою ви бачите долю Чернівецької області?» 2,5% опитаних жителів Буковини відповіли, що край має приєднатися до Румунії (в грудні 2014-го таких було тільки 0,5%).

Крім того, якщо в грудні 2014-го ніхто з опитаних не підтримував ідеї федералізації, то в квітні 2019-го відразу 6,5% респондентів заявили, що хочуть бачити Буковину суб’єктом майбутньої федерації.

Помітно збільшилася в Чернівецькій області кількість тих, хто виступає за розширення повноважень місцевого самоврядування та отримання більшої бюджетної самостійності в рамках унітарної, але децентралізованої України.

П’ять років тому тільки 20,8% респондентів виступали за таке майбутнє області, а 69,7% – бачили його в складі унітарної України в рамках чинної Конституції. У квітні 2019-го настрої змінилися. Кількість перших збільшилася майже в 2,5 рази (49,5%), а других скоротилося вдвічі (32%).

Галичина

На питання «Якою ви бачите долю Галичини?», жителі відповідали так: 47,3% виступили за розвиток в складі унітарної України в рамках чинної Конституції і 39,8% – в складі унітарної, але децентралізованої країни. У 2014-му їх було 53,4 і 40,4% відповідно.

За п’ять років зменшилося прихильників приєднання Галичини до Польщі: у 2014-му їх було 2,8%, у 2019-му – 1,5%.

Якщо п’ять років тому за Галичину як суб’єкт федерації в складі федеративної України виступало до 0% опитаних, то 2019-го таких виявилося вже 2,8%.

Збільшилася й кількість прихильників незалежності регіону. 2014-го їх було лише 0,2%. 2019-го вже 4,3% опитаних жителів Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей мріють про створення окремої держави.

Закарпаття

У грудні 2014-го 91,5% респондентів бачили майбутнє краю в складі унітарної централізованої України. Через п’ять років – всього 26%.

Закарпатці лідирують у списку тих, хто бачить свою область суб’єктом федерації у складі можливої федеративної України (8%, більше ніж дворазовий приріст менш ніж за п’ять років). Більше того – 4% виступають за приєднання до Угорщини.

Серед соціологів існує теорія, що люди вже підсвідомо будуть голосувати за ту позицію, яка має високі рейтинги.Схоже, нас цілеспрямовано, навіть формулюванням запитань, підштовхують до вибору федералізації України… Рожева мрія Медведчука і Путіна.

Як писав OBOZREVATEL, раніше соцопитування групи «Рейтинг» показало, що 48,9% українців підтримали б рішення про надання автономії у складі України непідконтрольним територіям Донецької і Луганської областей, щоб припинити бойові дії.

 

Share