Поки ви тут радієте, що відкрились ресторани і салони краси…
Василь Сердюченко, фермер із села Шевченкове Кілійського району, що на півдні Одещини, здійснив суїцид.
Міський голова Кілії Boychenko Pavel повідомив, що причина трагедії – повністю знищені засухою посіви на полях Василя Миколайовича, написала на своїй сторінці у Facebook журналіст Зоя Казанжі.
Фермеру було 66 років, він мав 150 гектарів орендованої у односельчан землі. Через страшну засуху посіви загинули повністю. 900 тисяч гривень – скільки він мав виплатити людям. Василь Сердюченко залишив посмертну записку.
Мер Бойченко розповідає, що місяць тому Кілійська міська рада звернулась до президента України, Кабміну і парламенту з проханням виділити кошти невеликим фермерським господарствам на компенсацію втрат.
Жодна державна інституція не відповіла на це звернення.
4 мільярди гривень в резервному фонді закладені якраз на такі випадки – як компенсація фермерським господарствам через надзвичайну ситуацію.
Але компенсації отримують доларові мільярдери-латифундисти. А черга до селян все ніяк не може дійти.
Одещина дуже потерпає від засухи. Вже більше року немає дощів, зима була безсніжною. Гинуть посіви, земля перетворилась на порох.
У південних районах Одеської області планують оголосити надзвичайну ситуацію через втрату врожаю у цьому році
.Чому держава компенсує збитки олігархам, а ризики маленькому фермеру ні?
Чому Коломойському і Ахметову списують борг перед державою, а фермер залишився сам на сам зі своєю проблемою?
Користувачі соцмереж бурхливо відреагували на цю трагічну подію:
«…Нет дешевых кредитов, потому что нацбанк подконтролен внешним бенефициарам. Законопроект уже есть, но он, фактически, не рабочий. Если не изменить всю стратегию, страна потеряет свой последний и главный потенциал. А иностранцы будут улыбаться и крутить у виска, мол, если не цените своё богатство и достояние, данное вам судьбой, то лучше мы используем его по назначению».
«…В статті чітко і ясно сказано: озимі загинули повністю, а допомоги від держави немає. В людини не було за що купити насіння того ж соняшнику. А 900 тисяч орендодавцям віддавати треба обов’язково, бо ніхто не поспівчуває. Люди, що здали паї в оренду, в більшості безробітні, тому орендну плату за пай будуть вимагати незалежно від того, був урожай, чи ні. Не дай вам Боже опинитися в його шкурі».
«…Трагическая история! Жаль человека! А земледелие на юге всегда было рискованным делом, ведь многое зависит от погодных условий. Вот и в этом году — зима без снега, а весна без дождей. Очевидно, что у земледельцев будут проблемы, а для нас — заоблачные цены. А фермерам во всем мире дают кредиты и делают дотации. Только в Украине и на России одно — «денег нет, но вы держитесь»!