Фермер залишив посмертну записку… Посіви на його полях були на 100 відсотків знищені засухою. Жодна державна інституція не відповіла на благання місцевої влади допомогти фермерам

Поки ви тут радієте, що відкрились ресторани і салони краси…

Василь Сердюченко, фермер із села Шевченкове Кілійського району, що на півдні Одещини, здійснив суїцид.

Міський голова Кілії Boychenko Pavel повідомив, що причина трагедії – повністю знищені засухою посіви на полях Василя Миколайовича, написала на своїй сторінці у Facebook журналіст Зоя Казанжі.

Фермеру було 66 років, він мав 150 гектарів орендованої у односельчан землі. Через страшну засуху посіви загинули повністю. 900 тисяч гривень – скільки він мав виплатити людям. Василь Сердюченко залишив посмертну записку.

Мер Бойченко розповідає, що місяць тому Кілійська міська рада звернулась до президента України, Кабміну і парламенту з проханням виділити кошти невеликим фермерським господарствам на компенсацію втрат.

Жодна державна інституція не відповіла на це звернення.

4 мільярди гривень в резервному фонді закладені якраз на такі випадки – як компенсація фермерським господарствам через надзвичайну ситуацію.

Але компенсації отримують доларові мільярдери-латифундисти. А черга до селян все ніяк не може дійти.

Одещина дуже потерпає від засухи. Вже більше року немає дощів, зима була безсніжною. Гинуть посіви, земля перетворилась на порох.

У південних районах Одеської області планують оголосити надзвичайну ситуацію через втрату врожаю у цьому році

.Чому держава компенсує збитки олігархам, а ризики маленькому фермеру ні?

Чому Коломойському і Ахметову списують борг перед державою, а фермер залишився сам на сам зі своєю проблемою?

Користувачі соцмереж бурхливо відреагували на цю трагічну подію:

«…Нет дешевых кредитов, потому что нацбанк подконтролен внешним бенефициарам. Законопроект уже есть, но он, фактически, не рабочий. Если не изменить всю стратегию, страна потеряет свой последний и главный потенциал. А иностранцы будут улыбаться и крутить у виска, мол, если не цените своё богатство и достояние, данное вам судьбой, то лучше мы используем его по назначению».

«…В статті чітко і ясно сказано: озимі загинули повністю, а допомоги від держави немає. В людини не було за що купити насіння того ж соняшнику. А 900 тисяч орендодавцям віддавати треба обов’язково, бо ніхто не поспівчуває. Люди, що здали паї в оренду, в більшості безробітні, тому орендну плату за пай будуть вимагати незалежно від того, був урожай, чи ні. Не дай вам Боже опинитися в його шкурі».

«…Трагическая история! Жаль человека! А земледелие на юге всегда было рискованным делом, ведь многое зависит от погодных условий. Вот и в этом году — зима без снега, а весна без дождей. Очевидно, что у земледельцев будут проблемы, а для нас — заоблачные цены. А фермерам во всем мире дают кредиты и делают дотации. Только в Украине и на России одно — «денег нет, но вы держитесь»!

Share