Ганебна історія: Ще одне підтвердження, що психіатрія в нас — каральна. Психіатри б’ють пацієнтів, колег і… журналістів

«На мене ніхто ніколи не підіймав руку. А вчора побили. Вперше, — написала в Facebook журналіст Світлана Федик.

За те, що проводила журналістське розслідування. Вдарили грубо. Кулаком в обличчя. Вдарив лікар психіатр. Дніпропетровська область. Місто Верхньодніпровськ.

Поїхали знімати місцевий дитячий психоневрологічний інтернат. Директор закладу Феденко Геннадій Михайлович, за словами працівників та підопічних, регулярно підіймає руку на хворих дітей.

Є десятки фото побитих підопічних. Більше десяти звернень до місцевої поліції. І жодної відкритої кримінальної справи.

В поліції пояснюють – виїжджають на виклики. Бачать понівечених хлопців. Але не можуть нічого зробити.

Щоб порушити кримінальне провадження, потрібно провести судмедекспертизу. Поліцейські кажуть директору – оформляй побиту дитину на судмедекспертизу. А він відмовляється від її проведення. Він же опікун всіх підопічних! Йому ж вирішувати, проводити судмедекспертизу чи ні.

А тим паче, якщо він сам побив дітей. Хто ж доводитиме слідству власну провину? Правильно, ніхто. І щоразу нові покалічені дитячі тіла та душі.

Частина персоналу теж скуштували міцного директорського кулака. Востаннє він сильно побив жінку поважного віку, яка 40 років пропрацювала в інтернаті. В бідолашної стався обширний інфаркт.

Вчора я разом з оператором проводили зйомку на території інтернату. Нам грубо перешкоджали. Директор закладу кілька разів підходив до мене і розігрував штучно створену провокацію, режисером якої був він сам.

На своєму телефоні Геннадій Феденко вмикав камеру, знімав мене і кричав «не штовхайте мене!» Хоча я стояла за пів метра від нього і навіть його не торкалася.

Після цих слів він з розмаху бив мене у плече. Так кілька разів. Та найгірше було далі. В коридор вибіг неадекватний чоловік, який почав забирати в нас техніку. То був психіатр. Психіатр!!!!!

Він вчепився як п’явка в руку оператору і почав виривати камеру. Мій мужній колега проявив неймовірну стійкість і до останнього намагався знімати відео. Психіатр озвірів і з розмаху почав товкти оператором і камерою об стіну. Намагався розбити техніку.

І навіть тоді, коли від ударів на руках мого колеги виступила кров, він всеодно не випускав камеру з рук.

Від неї почали один за одним відвалюватися деталі: світло, акумулятори. Я тремтячими руками дістала свій телефон, ввімкнула відео і почала знімати як психіатр бив мого колегу. Тоді до мене підбіг директор. Почав боляче викручувати руки і забирати з рук телефон.

Я не відпускала до останнього. Але директор виявився сильнішим.

Я просила повернути телефон назад. Тоді психіатр скрутив «дулю», показав мені і вдарив мене кулаком в обличчя. Останні секунди вдалося зафіксувати оператору, який почув мій крик.

До воріт мене супроводжувала заступник директора. Вона верещала мені вслід, що я побила їхнього директора)).

Вже за воротами інтернату був виклик поліції, написання заяв, надання показів, огляд техніки. Я розповіла поліцейським, що в мене силою відібрали телефон і не повертають. Слідчі, які опитали директора інтернату, сказали, що він заявив: а ніякого телефона не було! Ніхто в мене нічого не відбирав!

Вже за мить про побиття знімальної групи знала обласна поліція та обласна рада, в чиїй комунальній власності знаходиться інтернат. Можливо, тому мені вирішили повернути мою власність. Телефон раптом з’явився на прохідній інтернату. Туди його принесла сама пані заступник директора, та сама тітка з вицвілим рудим волоссям. Вона сказала поліцейським, що я загубила телефон на території інтернату, а вони знайшли.

Я одразу при поліцейських перевірила, чи збереглося на телефоні відео, яке я знімала, коли били оператора. Не було жодного файлу((. Вони видалили все!!! Вони видалили відеодокази свого злочину!!!

Залишок дня ми провели в компанії поліцейських Верхньодніпровського району. Хороші люди. Але не всесильні. Боюся, що Феденко Геннадій може залишитися не покараним за побиття мене та мого оператора… Як досі не покараний за знущання над дітьми та ще багато корупційних схем, про які ми розповімо пізніше в програмі «Ліга корупції» на 112 телеканалі.

P.S. За останньою інформацією є версія, що Геннадій Феденко просто не розібрав, хто до нього приїхав. Він наче сприйняв нас за журналістів якоїсь місцевої районної газети. Тому був настільки сміливим та нерозсудливим у своїх діях.

Так от, пане Феденко, НЕ МОЖНА БИТИ журналістів ні з районного видання, ні з центрального телеканалу, а тим паче гріх підіймати руку на хворих дітей, які не можуть за себе захиститися!

Є інформація, зараз юристи директора збирають підписи у психічно хворих дітей про те, що ми… їх побили. І є хороша новина) — нам вдалося відновити відео з мого мобільного, яке видалив директор інтернату.

Голова Дніпропетровської обласної ради, в чиїй комунальній власності і знаходиться даний інтернат, персонально вибачився перед нашою знімальною групою за побиття.

Також додав, що, імовірно, задумається про заміну керівника інтернату».

Лише задумається?

Share

One Comment

  1. Fidel Carp

    I just want to tell you that I am beginner to blogs and truly loved you’re page. More than likely I’m likely to bookmark your blog . You actually have incredible stories. Thanks a lot for sharing your web-site.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.