Генетичний код нації — нескореність: атамана Калнишевського звільнили з тюрми, коли йому виповнилось 111 років

2 квітня 1801-го на Соловках звільнили з ув’язнення останнього кошового отамана Запорозької Січі 111-річного Петра Калнишевського, про це написала Gazeta.ua

Калнишевського заарештували на початку червня 1775-го.

У цей час російські війська під командуванням генерала Петра Текелія, які поверталися з турецького походу, повністю зруйнували Січ, а все майно та козацькі архіви вивезли до Петербурга.

Кошового разом із старшиною звинуватили у захопленні та присвоєнні чужої власності і намаганні створити незалежне управління. На нього доніс полковий старшина Павло Савицький.

1767 року він повідомив у Петербург, що Калнишевський разом з писарем Павлом Головатим погрожував звернутись до турецького султана з проханням взяти Січ під свою протекцію.

85-річного Петра Калнишевського вивезли до Москви. Там за пропозицією князя Григорія Потьомкіна його засудили до довічного заслання до Соловецького монастиря.

Він прибув туди 29 липня 1776 року. Калнишевського утримували в одиночному казематі розміром 1 на 3 м без права листування і спілкування з іншими ув’язненими.

Дозволяти покидати келію лише на Пасху, Преображення та Різдво .

Калнишевський за час ув’язнення повністю втратив зір. Після амністії він за станом здоров’я залишився ченцем у монастирі.

Помер на 113-му році життя 13 листопада 1803 року після 27 років неволі.

Похований на головному подвір’ї Соловецького монастиря перед Преображенським собором.

 

Share

One Comment

  1. Alaina Domer

    I simply want to mention I’m all new to blogging and site-building and definitely enjoyed your web site. Very likely I’m want to bookmark your website . You amazingly come with amazing well written articles. Kudos for sharing your web-site.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.