Генетиків не зупинити: Вчені схрестили павука і козу. Не повірите, з якою метою

У США живуть незвичайні кози, яким підсадили гени павука. Для чого учені зробили це і що у них в підсумку вийшло, розповідає «То є Львів»

У штаті Юта, на заході США, знаходиться оригінальна козяча ферма. Мешкають тут кізки білі на вигляд нічим не відрізняються від своїх побратимів, але ось молоко у них зовсім незвичайне.

Після того, як цим козам прищепили ген павука-золотопряда, їх молоко стало містити цінний протеїн, так званий павутинний шовк.

Павутинна нитка є дуже цінним продуктом завдяки особливій еластичності, міцності та легкості. Її широко використовують в медицині, при виробництві міцних і еластичних матеріалів та багатьох інших цінних продуктів.

Потреби в павутинної нитки ростуть, а її обмежене виробництво не в змозі задовольнити всіх потреб.

Виявилося, що отримувати павутинний шовк безпосередньо від самих павуків – досить трудомістке і малоефективне заняття. Справа в тому, що потрібний вид павуків дуже агресивний по відношенню до себе подібних, що нерідко можна спостерігати серед павукоподібних, тому розводити павуків на фермах виявилося неможливим.

Тоді генетикам і прийшла в голову неймовірна думка: прищепити ген павуків козам і отримувати цінний білок з їх молока.

Коли кілька років тому компанія почала свої експерименти, їм вдалося отримати лише трьох козенят із зміненими генами.

З семи генетично модифікованих козенят тільки троє тварин у підсумку стали володарями генів павука-золотопряда.

Сьогодні ж на незвичній фермі живуть близько 150 кіз-павуків, поголів’я яких постійно збільшується.

Досліди показали, що з їх молока можна дійсно отримати дорогоцінну паутинну нитку.

З допомогою цих кіз вчені сподіваються здійснити прорив в області отримання унікального матеріалу і вже запатентували всі свої відкриття.

Share

One Comment

  1. Moises Fuston

    I simply want to mention I am beginner to blogging and site-building and actually loved your web blog. More than likely I’m going to bookmark your site . You amazingly have perfect articles and reviews. Kudos for sharing your web site.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.