Глухо скрізь… Їхніх синів, чоловіків, батьків тримають на территорії РФ, декого з 2014-го… В Офісі Президента жінок не чують, то може хоч побачать на розпеченому граніті…

ГЛУХО СКРІЗЬ.

Цей пост журналістки Ольги Мусафірової не може нікого залишити байдужим.

«Час: сьогоднішній ранок, близько 10-і години.

Місце: біля Офісу президента України.

Хто: рідні «в’язнів Кремля», тобто, тих військовополонених, що їх силою утримують на території РФ. Кілька осіб там перебувають ще з 2014 року.

Маленький мегафон, через який жінки закликають — кого? Та хоч кого-небудь з влади! — «Вийдіть до нас!» — не допомагає.

Вони лягають прямо на граніт, під прапорами: несила вже стояти і просити.

Просили за Порошенка. Просять тепер за Зеленського. Комунікація провалена.

Так, потім йдуть звичним для них маршрутом — під «мертве» російське посольство. Там, звісно, не просять, а вимагають. Клянуть.

Глухо скрізь.

Серед тих, хто під Офісом — мати і тітка солдата Олександра Шумкова. Пам’ятаєте дещо контраверсійну історію про чи то ад‘ютанта, чи то охоронця Яроша, якого у вересні 2017 року викрали з України? «Візитка Яроша, візитка Яроша!»- смішний такий мемчик…

Катування в ШИЗО. На суді, в якості доказу злочину, зачитується… програма партії «Правий сектор», демонструються відео з виступів на мітингах самого пана провідника.

Вирок Брянського суду: за спробу повалення конституційного ладу в Росіі( sic!) шляхом участі у Майдані, за погрози громадянам Росії…

Шумков, як відомо, оголошував свого часу голодування на знак підтримки Сенцова. Відмовлявся свідчити у суді російською мовою. І що?

Генштаб ЗСУ пообіцяв ще у 2017-му з‘ясувати надану рідними інформацію. Так само і МЗС обіцяло вжити заходів, звернутися до Москальковоі, абощо.

До речі, легендарного і непереможного Яроша теж би хотілося почути. Навіть якщо він відійшов від справ.

Але глухо скрізь.»

Трохи пізніше Дмитро ВІТОВ на своїй сторінці у Facebook написав

«Взяв участь у засіданні консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України в Офісі Президента як запрошений експерт.

Доповів про кричущий стан справ у питаннях полонених, цивільних заручників та зниклих безвісти.

Про відсутність комунікації між владою і полоненими і їх родичами, про блокування комісії по зниклим безвісти, про відсутність у мінреінтеграції уповноваженої особи, з якою мали б спілкуватися і намагатися вирішувати проблеми і якій би довіряли, про відсутність бази даних пологених і звільнених.

Сергій Куницин, голова комісії, взяв це питання під особистий контроль і буде допомогати.

А в цей час, перед ОП проходила акція родичів зниклих безвісти і політв’язнів.»

Share