Голодомор — це не сучасно: Держава раптово відмовилась фінансувати український фільм про людину, яка врятувала 3 тисячі життів. Це ж вам не “Свати”!

Це Вам не “Свати”! Держава раптово відмовилась фінансувати фільм про Голодомор.

Історична драма “Яків” розповість про сміливця, що врятував понад 3 тис. життів під час Голодомору, пише ресурс Все буде Україна.

За сюжетом фільму, в основу якого покладена реальні історія, події розгортаються під час Голодомору, у 1932-1933 роках.

Мешканець села Великий Хутір Яків Дробот вирішує створити колгосп, у чому багато односельців його не підтримують. Однак, попри це, йому вдається стати першим головою колгоспу «Незаможник» і завдяки цьому врятувати близько 3 тисячі людей, серед яких безпритульні діти та мешканці Великого Хутора.

За словами режисера Вікторії Трофименко, знімальний процес зараз знаходиться на паузі. Історія Якова Дробота — не типова навіть для часів Голодомору, адже чоловікові вдалось перемогли голод і врятувати тисячі людей.

“Такі випадки під час Голодомору не були рідкісними, коли голови колгоспів таємно рятували людей, але в основному хтось їх “здавав”, і цих рятівників висилала або розстрілювала радянська влада.

А у випадку Дробота село об’єдналося, і ніхто його не зрадив, попри те, що коли створювався колгосп, багато людей було проти”, – розповідала Трофименко.

Жінка розповіла, як збирала матеріал для опису подій 1932-1933-х.

“Я їздила у Великий Хутір, і в нагоді стала книга харківського журналіста Віктора Козоріза, вихідця з цього села, який описав історію Великого Хутора, зокрема, і в період Голодомору. Там зібрана архівна інформація, яка мені дуже допомогла”, – прокоментувала режисерка.

За словами Трофименко, фільм отримав фінансову підтримку держави, але пізніше їхній проект потрапив на перегляд, і фінансування відмінили.

“Зняли тизер за підтримки Українського культурного фонду.

Саме кіно ми ще не знімали, і невідомо, чи знімемо. У серпні ми пройшли пітчинг Держкіно, начебто затвердили фінансування, але потім відбувся перегляд цього рішення, і ми потрапили до списку тих, кого не підтримують цьогоріч.

Якби ми отримали фінансуання, яке нам обіцяли, то вже готовий фільм міг би вийти у прокат у 2021-му, але тепер незрозуміло, взагалі, про які дати можна говорити”, – зізналася режисерка.

4-хвилиниий тизер до фільму «Яків» було представлено на одному з українських телеканалів 2 листопада. Приголомшливе коротке відео опублікувала режисерка та сценаристка фільму Вікторія Трофіменко на своєму ютуб-каналі.

«Це обіцяло бути дуже сильно і талановито, — написала на своїй сторінці у ФБ кінокритик Олена Косенко. — «Дякую» всім, хто зробив все можливе, щоб знищити українське кіно, яке тільки-но почало народжуватись».

Share