Голоси з 41-го: Може там є листи і від вашого діда? Австрія повернула Україні понад тисячу приватних листів, вивезених під час Другої світової війни

Австрія повернула Україні понад тисячу приватних листів, вивезених під час Другої світової війни.

Частину листів, датованих 1941 роком, вже повернули родинам одержувачів, повідомляє ZAXID.net.

Оригінали листів залишаться в музеї, але точні копії на темно-жовтому папері віддаватимуть родичам

Музей Відня передав «Національному музею України у Другій світовій війні» 1215 листів, які забрали на поштамті Кам’янця-Подільського у червні 1941 року та вивезли до Австрії.

Через понад 70 років понад половина листів знайшла своїх адресатів, повідомив «Укрінформ».

«Крім наукової зацікавленості, наукової складової, ми розпочали ще й свою гуманітарну місію – знайти адресатів. Ми вручити їм копії цих листів. Наразі вручені 652 листи», — повідомила заступниця директора музею історії України у Другій світовій війні Любов Легасова.

Гендиректор Міжнародного музею Відня Габріела Цуна-Краткі зазначила, що після того, як в архівах були віднайдені чотири запаковані коробки з листами, ухвалили рішення передати їх в Україну, звідки вони були незаконно вивезені на початку німецько-радянської війни.

«Ухвалили рішення, що Австрійська Республіка має повернути все законним власникам. Навіть якщо минулого понад півстоліття, навіть якщо не якісь коштовні об’єкти, а приватні листи», – зазначила вона.

Листи під час війни до Австрії вивіз офіцер Вермахту Густав Ольшлегер. У Технічному музеї Відня в архівах їх віднайшли лише в 2000-х роках.

Нецензуровані листи різними мовами датовані червнем-липнем 1941 року. Їхні автори – радянські військовослужбовці різних військових частин і різних родів військ, прикордонники південно-західних кордонів, цивільне населення.

 

Share