Готель «Хілтон» у Стамбулі відмовився приймати «турецько-кримський форум», проведенням якого хотіли легітимізувати окупацію Криму

МЗС Туреччини прокоментувало «кримський форум» у Стамбулі.

Позиція Туреччини щодо анексії Криму, територіальної цілісності України лишається незмінною, спроби легітимізувати анексію півострова не матимуть впливу на політику Туреччини в цьому питанні.

Так у МЗС Туреччини на запит Укрінформу прокоментували проведення у Стамбулі так званого «Турецько-кримського економічного форуму».

«Позиція Туреччини в Україні чітка. Ми підтримуємо територіальну цілісність України і не визнаємо незаконну та нелегітимну анексію Криму. У нас немає офіційного контакту з де-факто владою в Криму.

Спроби легітимізувати анексію Криму не матимуть впливу на нашу політику», — йдеться в коментарі, отриманому агентством.

Як повідомлялося, на проведення «кримського форуму» відреагували також представники бізнес-кіл Туреччини.

Рада зовнішньоекономічних зв’язків Туреччини (DEIK) закликала турецьких бізнесменів не брати участь у «кримському форумі» та наголосила, що Турецька Республіка підтримує територіальну цілісність України, не визнає анексію Криму, і проведення такого заходу суперечить державній політиці Туреччини та міжнародному праву.

«Турецько-кримський економічний форум» мав відбутися в одному з готелів мережі «Хілтон» у Стамбулі 1 жовтня.

На намір проведення цього форуму відреагувало Посольство України в Туреччині та Генконсульство України в Стамбулі, направивши відповідні звернення до МЗС Туреччини, місцевої влади, у промислові, комерційні спілки, до керівництва готелю, де мав відбуватися «кримський форум» із роз’ясненням ситуації та закликом не брати участі у заході та не надавати сприяння його організації.

Посол України в Туреччині Андрій Сибіга назвав захід провокацією та спробою російського окупанта легітимізувати окупацію Криму.

Попри зусилля українських дипломатів та чітку позицію турецької сторони, відмову готелю у проведенні заходу на своїй території, «кримський форум» було вчора проведено у іншому готелі Стамбула.

Share