Грабуй! Багатій! Живи! За незаконне збагачення більше не будуть карати. Конституційний суд визнав цю норму закону… неконституційною. Ці судді, вони хто?

КСУ визнав неконституційною статтю про незаконне збагачення – ЗМІ

Як зазначається, суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.

Конституційний суд України скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.

Про це у вівторок, 26 лютого, повідомляє «Українська правда» з посиланням на чотири незалежні одне від одного джерела.

Як зазначається, суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості.

Зокрема, за даними ЗМІ, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків, однак законодавство покладає тягар доведення виключно на обвинувачення.

Водночас у прес-службі суду не підтверджують і не спростовують інформацію про результати засідання, наразі рішення не буде оприлюднене.

Адвокат, який представляв депутатів у суді, також не прокоментував інформацію про рішення суду. За його словами, воно має бути опубліковане 27 лютого.

Як повідомляється, 12 грудня 2017 року до суду на покарання за незаконне збагачення поскаржились 59 народних депутатів.

Їхні інтереси у суді представляв парламентар від «Народного фронту» Павло Пинзеник. Підписи під поданням також поставили Дмитро Колєсніков та Ігор Шурма від «Опозиційного блоку», Максим Поляков і Євген Дейдей від «Народного фронту», Антон Кіссе від «Відродження» та інші.

Згідно з розкладом КС, засідання щодо статті 368-2 дійсно мало відбутись 26 лютого.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році.

Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Share