Хотів похизуватися своїми науковими здобутками: український учений віз у Китай на конференцію флешку з даними про технології військового призначення

Як українець намагався вивезти до Китаю звіт із даними про технології військового призначення.

Із забороненими матеріалами підсудний хотів виступити на спеціалізованому форумі, пише Експрес.

Як українець намагався вивезти до Китаю звіт із даними про технології військового призначення.

Завідувач відділу нелінійної динаміки електронних систем Інституту радіофізики та електроніки ім. Усикова НАН України, опинився на лаві підсудних. Він намагався передати до Китаю важливу інформацію, що стосується технологій військового призначення.

Про це йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з матеріалами справи, науковець отримав запрошення про участь в ІV Китайсько-Українському науково-технічному форумі на базі Харбінського політехнічного інституту.

Чоловік погодився стати учасником заходу. У заявці зазначив, що презентуватиме інформацію про автомобільні радари.

Утім разом з тим, науковець вирішив взяти додаткові матеріали, що зберігались на його особистих електронних носіях, зокрема, звіт про науково-дослідну роботу, що містив інформацію про технології військового призначення. Відповідні електронні файли він завантажив на флешку.

Дозволу Державної служби експортного контролю на передачу таких даних науковець не мав.

На форум чоловік планував летіти з аеропорту “Бориспіль”. Там на митному посту під час огляду в нього і вилучили низку магнітних носіїв інформації, в тому числі і флешку зі звітом.

На суді науковець визнав свою провину, його оштрафували на 1700 гривень.Чоловіка вирішили не позбавляти права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

 

Share