Хто б сумнівався! Прототипом Джеймса Бонда був одесит: вправний, безстрашний, веселий красень, що працював на таємну британську службу

Розповіли про одесита, який став прототипом Джеймса Бонда

Британський письменник Ян Флемінг використав розвідника з України Соломона Розенблюма як прототип Джеймса Бонда.

Роземблюм народився 24 березня 1873 року в Одесі. У багатонаціональному місті йому вдалося освоїти 7 мов, повідомляє «24 канал».

«У біографів є кілька версій, що відбулося далі. Найпоширеніша з них запевняє – Розенблюм влаштувався коком і поплив до Бразилії. Виявилось, що на кораблі були й британські розвідники.

Ті швидко розгледіли перспективного хлопця і з рекомендацією відправили його в Лондон – в бюро Таємної служби», — йдеться в повідомленні.

Щоб заробити грошей, Розенблюм видавав себе за вправного аптекаря. Він убив місцевого священика та швидко одружився з його молодою вдовою Маргарет. Вона успадкувала 800 тисяч фунтів. Агент обрав собі нове ім’я – Сідней Рейлі.

Для першого завдання одесит поїхав у Маньчжурію, щоб вивідати план російських укріплень у Порт-Артурі та передати їх японцям.

Згодом він працював у Німецькій імперії. На франкфуртському авіашоу його команда змогла пошкодити німецький літак, і той упав. Рейлі першим поспішив до уламків і перемалював нову розробку двигуна.

У 1909 році одесита скерували в німецьке місто Ессен на заводи Фрідріха Круппа, які виготовляли озброєння.

Влаштувався простим зварювальником, а за кілька тижнів пробрався в кабінети інженерів і викрав креслення майбутніх розробок.

 

Share