«Хворобу мандрівників» можна «підчепити» не лише в екзотичній країні: як не заразитися небезпечним ешерихіозом

Ешерихіоз: як не підчепити «хворобу мандрівників».

Ешерихіоз – це інфекційне захворювання, яке часто називають «хворобою мандрівників», адже найчастіше її можна підчепити під час відрядження чи екзотичного відпочинку у тропіках.

Про це розповіли у прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

Ешерихіоз – це бактеріальне інфекційне захворювання, яке спричинюють патогенні штами кишкових паличок. Збудником є бактерія Escherichia Coli.

Кліматичні умови у тропіках сприяють виникненню вираженої лихоманки з ознобом та інтоксикаційними симптомами, але захворіти на ешерихіоз можна і в Україні, вживаючи неякісні продукти.

Симптоми і перебіг ешерихіозу залежать від виду збудника. Зазвичай, інфекція починається поступово і проявляється нудотою, блюванням (до 3 разів на добу), слабкістю і спастичними болями в животі та зневодненням.

Рідше протікає як недіарейне захворювання з ураженнями внутрішніх органів, як суто органними (холецистит, холангіт, інфекція сечових шляхів, менінгіт, тощо), так і системними з розвитком сепсису.

Нерідко такі патологічні стани розцінюють як колі-інфекцію.

Профілактика ешерихіозу:

— не вживайте продукти з вичерпаним терміном придатності, використовуйте для приготування страви тільки свіжі харчові продукти;

— ретельно мийте руки до і після вживання страви;

— при транспортуванні і зберіганні харчових продуктів використовуйте чисту упаковку (поліетилен, контейнери для харчових продуктів тощо);

— не купуйте продукти у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі;

— уникайте контактів з людьми, які мають ознаки інфекційного захворювання.

При перших симптомах – зверніться до лікаря, самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я!

 

Share

One Comment

  1. Erna Pelot

    I simply want to tell you that I’m beginner to blogging and certainly loved your website. Likely I’m likely to bookmark your blog . You absolutely come with perfect articles. Appreciate it for sharing with us your webpage.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.