І колір берету має значення: Бійці батальйону морської піхоти влаштували демарш перед Порошенком

Бійці Першого Феодосійського Окремого батальйону морської піхоти виступили проти зміни кольору берета.

Про це повідомляє екс-військовослужбовець батальйону.

«Морські піхотинці не зраджують традиціям! Сьогодні в рамках урочистостей у день морської піхоти в Миколаєві відбувалася зміна кольору берета і символіки морської піхоти України.

Морські піхотинці 1-ФОБМП відмовилися зраджувати присязі й увійшли в парадний стрій під час урочистостей в своїх українських чорних беретах. Збереження символіки є символом збереження боєздатності і традицій, залишків колективів, які вели і ведуть боротьбу з ворогом, і не тільки в лавах морської піхоти, а й у всіх ЗСУ «, — написав він.

За даними джерел InfoResist, група військовослужбовців вийшла на плац і вишикувалася перед президентом і керівництвом армії в чорних беретах. Так вони продемонстрували протест проти нових військових головних уборів. Один з чинних військовослужбовців повідомив подробиці протесту.

«Є кілька причин такого вчинку. Одна з них — погане ставлення до військовослужбовців. Ми проти фасадної реформи в армії. Командування не дорожить особовим складом. Їм все одно, піде людина чи ні. Який у неї бойовий досвід. У них звичайна відмазка — завжди знайдуть нову людину. Це радянський підхід до управління колективами, він не підходить у воєнний час», — говорить він.

За його словами, цю проблему намагалися піднімати раніше, але вона ігнорувалася.

«Це питання, якщо і піднімалося, то воно піднімається не вищими чинами, а старшинами і матросами, деякими офіцерами.

Протягом декількох місяців ветерани морської піхоти писали листи до військових частин — намагалися вплинути на це питання. Як я розумію, нашому командуванню була команда взагалі замовчувати цю ситуацію і не обговорювати це питання.

І у зв’язку з цим загострювалася обстановка. І ми прийшли до того, що було оголошено цей захід і особовий склад, ветерани прийняли рішення саботувати це красиво, культурно.

Ми хотіли показати, що ми не якийсь набрід, у нас є своя думка і ми не суперечимо ніяким наказам нашого командування. Вже почалися погрози «якщо ви зробите, вас всіх звільнять», — розповідає морпіх.

Також він додав, що їх усіх викликали до частини — зараз туди приїде командування армії.

«Зараз буде розбір польотів у військовій частині. Приїде командувач, міністр. Не знаю, чим закінчиться. Це не одноразова акція. Вона не стосується беретів, це комплексна проблема», — додає він.

За словами морпіха, цей протест підтримало близько 100 членів особового складу батальйону.

«Старшинський, матроський і деякі офіцери нашого батальйону підтримали цю акцію. Командири намагалися перешкодити цьому. У цій акції взяло участь близько 100 осіб», — резюмував він.

За даними джерел InfoResist в батальйоні, частина учасників протесту вчора самовільно залишила розташування частини. Деякі з протестувальників вже не служать у морській піхоті.

Водночас командувач ВМС Ігор Воронченко відмовився коментувати дану ситуацію. Телефон командувача морської піхоти Юрія Содоля не відповідає. Прес-служба ВМС недоступна для коментарів.

Нагадаємо, що протягом останніх декількох місяців в інтернеті розгоралася суперечка з приводу кольору берета морської піхоти.

Нагадаємо, відсьогодні морські піхотинці Військово-морських сил ЗСУ будуть носити берети кольору морської хвилі.

Про це 23 травня під час урочистостей з нагоди 100-річчя створення морської піхоти, які проходять у Миколаєві, заявив президент України Петро Порошенко.

Share

One Comment

  1. Shirleen Ando

    I just want to say I’m beginner to blogging and site-building and actually savored you’re web page. Most likely I’m going to bookmark your blog post . You absolutely come with outstanding writings. Many thanks for sharing with us your webpage.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.