Історія для голівудського блокбастера: як український перукар «потопив» Пола Манафорта

Справа Манафорта: як український перукар став секретним мільйонером.

Український перукар Євген Касєєв не підозрював про те, що є власником кількох компаній з наявністю десятків мільйонів доларів на банківських рахунках.

Як пише New York Times, без відома Євгена люди Манафорта зареєстрували кілька підприємств на його ім’я і депонували десятки мільйонів доларів на банківські рахунки цих компаній, інформують Економічні новини.

Євген Касєєв повідомив, що вперше дізнався про свою мимовільну ролі в створенні як мінімум трьох українських компаній десять років тому, коли податкова поліція зв’язалася з ним в 2007 році з приводу його передбачуваної податкової заборгованості в розмірі 30 мільйонів доларів.

Пізніше в 2017 році українським політиком Сергієм Лещенком була оприлюднена новина щодо підписання Полом Манафортом рахунку на суму 750 000 доларів США від імені Касєєва в якості директора Neocom Systems.

Дана новина стала повною несподіванкою для українського перукаря.

Ще у 2006 році пограбували його квартиру в Донецьку, де він жив на той час.. Винесли техніку та документи.

Саме на той викрадений паспорт періодично спливали різні фірми.

Касєєваіпо повній допитували слідчі органи, взяли зразок почерку, підпису. Викликали також в СБУ.

Вже у 2010 році перукар переїхав до Києва. У 2011 році цого знову викликали в податкову з приводу діяльності фірми April Limited.

Вона, до речі, досі існує, її ніхто не закрив.

Викрадений паспорт у 2013 році був внесений до державного реєстру втрачених документів, аби на нього більше нічого не відкривали.

Проводячи розслідування у справі Манафорта про ухилення від сплати податків, слідчі США знайшли мережу офшорних компаній, деякі з них також мали директорів, які як і Євген Касєєв, не знали про те, що їхні паспортні дані використовуються в чиїхось бізнес інтересах.

Аналітики української корупції вважають, що немає нічого нового в тому, що Манафорт використовує псевдокомпаніі, для відмивання та приховування грошей.

Також не дивно, що він застосовував схеми використання підроблених документів на директорів компаній. Дані схеми є звичайними формами вивертів в колишніх радянських державах.

Дуже часто доля людей, особисті дані яких використовуються в подібних схемах залишається непоміченою.

Директор Центру протидії корупції Дар’я Каленюк, вважає, що для українських реалій дана проблема є досить актуальною.

У результаті проведеного розслідування, в серпні 2018 г. Пол Манафорт був засуджений за вісьмома з 18 пунктів представлених йому звинувачень.

Share

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.