Історія для голівудського блокбастера: як український перукар «потопив» Пола Манафорта

Справа Манафорта: як український перукар став секретним мільйонером.

Український перукар Євген Касєєв не підозрював про те, що є власником кількох компаній з наявністю десятків мільйонів доларів на банківських рахунках.

Як пише New York Times, без відома Євгена люди Манафорта зареєстрували кілька підприємств на його ім’я і депонували десятки мільйонів доларів на банківські рахунки цих компаній, інформують Економічні новини.

Євген Касєєв повідомив, що вперше дізнався про свою мимовільну ролі в створенні як мінімум трьох українських компаній десять років тому, коли податкова поліція зв’язалася з ним в 2007 році з приводу його передбачуваної податкової заборгованості в розмірі 30 мільйонів доларів.

Пізніше в 2017 році українським політиком Сергієм Лещенком була оприлюднена новина щодо підписання Полом Манафортом рахунку на суму 750 000 доларів США від імені Касєєва в якості директора Neocom Systems.

Дана новина стала повною несподіванкою для українського перукаря.

Ще у 2006 році пограбували його квартиру в Донецьку, де він жив на той час.. Винесли техніку та документи.

Саме на той викрадений паспорт періодично спливали різні фірми.

Касєєваіпо повній допитували слідчі органи, взяли зразок почерку, підпису. Викликали також в СБУ.

Вже у 2010 році перукар переїхав до Києва. У 2011 році цого знову викликали в податкову з приводу діяльності фірми April Limited.

Вона, до речі, досі існує, її ніхто не закрив.

Викрадений паспорт у 2013 році був внесений до державного реєстру втрачених документів, аби на нього більше нічого не відкривали.

Проводячи розслідування у справі Манафорта про ухилення від сплати податків, слідчі США знайшли мережу офшорних компаній, деякі з них також мали директорів, які як і Євген Касєєв, не знали про те, що їхні паспортні дані використовуються в чиїхось бізнес інтересах.

Аналітики української корупції вважають, що немає нічого нового в тому, що Манафорт використовує псевдокомпаніі, для відмивання та приховування грошей.

Також не дивно, що він застосовував схеми використання підроблених документів на директорів компаній. Дані схеми є звичайними формами вивертів в колишніх радянських державах.

Дуже часто доля людей, особисті дані яких використовуються в подібних схемах залишається непоміченою.

Директор Центру протидії корупції Дар’я Каленюк, вважає, що для українських реалій дана проблема є досить актуальною.

У результаті проведеного розслідування, в серпні 2018 г. Пол Манафорт був засуджений за вісьмома з 18 пунктів представлених йому звинувачень.

Share

One Comment

  1. Rolf Costell

    Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.