Історія, яка почалася на Майдані, а вибухнула в Донецькому степу, колись стане легендою: «А кільце чеки від гранати дівчина вдягла собі на палець — замість обручки…»

Картина «Обручка» художник Олександр Дорошенко » … а кільце чеки дівчина вдягла собі на палець — замість обручки…»

Поле бою було вкрито тілами загиблих, палали і чаділи російські бронемашини й старенькі добробатівські автівки. Хтось із українців десь удалині ще із останніх сил виривався з «лещат». А єдина тут українська дівчина не покидала напризволяще посіченого кулями й осколками помираючого коханого.

Про цю історію написала у Facebook Тетяна Сопільняк Папуша.

Вона пригортала до грудей його скривавлену голову, спостерігаючи, як до них із різних сторін обережно наближаються російські зайди… Ні, тільки не полон!

Через війну закохані так і не встигли одружитися. Втім час на заручини в них ще є зараз! Жінка дістала із підсумка останню, «смертну», гранату й вирвала із неї запобіжну чеку. А кільце чеки вдягла собі на палець — замість обручки…

Ця пара закоханих й досі залишається для Дорошенка безіменною. Відчайдушного хлопця художник помітив на Майдані. На його прохання дружина Олександра Олена сфотографувала сміливця. А він, переглядаючи згодом відзняті матеріали, визнав світлину напрочуд виразною.

Подружжя почало з’ясовувати долю незнайомця, щоб написати картину.

У багатьох художників дуже цупка професійна пам’ять на обличчя. Якось при перегляді наших та ворожих сайтів у пошуку нових сюжетів Дорошенко пережив шок, коли несподівано побачив фотознімок свого героя… на одній із ворожих сторінок. Він його відразу впізнав, хоча неживе тіло хлопця було геть понівечене.

Поряд із загиблим українцем лежало не менш пошматоване жіноче тіло. Про цю дівчину Олександру згодом вдалося дізнатися лише те, що вона була волонтеркою, нареченою загиблого героя й полягла із ним на Донеччині від однієї на двох гранати.

Полотно під назвою «Обручка» Дорошенко все ж написав — за світлинами.

Share