Краще пізно, ніж ніколи: Порошенко присвоїв звання Герой України старшому сержанту Андрію Конопльову. Бойові побратими добилися справедливості

Рядки з Книги пам’яті:

Дата та місце народження: 29 квітня 1977 р., д. Новомихайлівка, Манський район, Красноярський край, РРФСР.

Дата та місце загибелі: 24 січня 2015 р., Донецька область.

Звання: Старший сержант.

Підрозділ: 15-й окремий гірсько-піхотний батальйон (128-а окрема гірсько-піхотна бригада).

Обставини загибелі: Загинув 24 січня 2015 р. у районі Дебальцеве..

Сімейний стан: Залишилась дружина з маленькою дитиною та дорослий син.

Місце поховання: м. Пирятин, Полтавська область.

Порошенко присвоїв звання «Герой України» старшому сержанту Андрію Конопльову (посмертно).

Президент Петро Порошенко присвоїв почесне звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» старшому сержанту Андрію Конопльову посмертно.

Відзначено старшого сержанта Конопльова «за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі».

Глава держави підписав відповідний Указ, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу АП.

Старший сержант брав участь у проведенні Антитерористичної операції у Донецькій області з 10 листопада 2014 року по 23 січня 2015 року у складі 15 окремого гірсько-піхотного батальйону, який входив до складу сил та засобів сектору «С».

З 23 листопада 2014 року по 23 січня 2015 року виконував бойові завдання на взводному опорному пункті у районі Нікішино.

За весь період участі в АТО постійно виконував бойові завдання на передовій. Неодноразово брав участь у супроводі караванів з доставки боєприпасів, озброєння, військово-технічного майна та продовольства на взводний опорний пункт.

23 січня 2015 року в черговий раз незаконні збройні формування здійснили наступ на взводний опорний пункт, застосовуючи при цьому стрілецьку зброю, танки та артилерійські обстріли.

Старший сержант Андрій Конопльов ніс службу на визначеній йому позиції, першим побачив ворожі танки противника, які вели вогонь по позиції.

Підняв особовий склад відділення, сповістив командира взводного опорного пункту.

В умовах, пов’язаних з ризиком для життя, не вагаючись, діяв упевнено, самовіддано: з РПГ-7В здійснив декілька влучних пострілів та знищив один із ворожих танків противника, потім зумів підбити другий танк незаконних збройних формувань.

Але цей танк здійснив постріл, і в результаті прямого влучання танкового снаряда Андрій загинув.

Завдяки діям Андрія Конопльова, який заради збереження життя бойових побратимів пожертвував своїм, наступ противника було відбито, позиції утримано, а противнику завдано значних втрат, у тому числі в живій силі.

Share