Кричуща некомпетентність чи зрада? Міжнародні розслідувачі вивчають провал операції СБУ проти «вагнерівців»

Стало відомо, чому зірвалась спецоперація СБУ проти ПВК «Вагнера».

Розслідувач проекту Bellingcat Христо Грозєв заявив, що зрив української спецоперації щодо арешту бойовиків ПВК «Вагнера» може бути пов’язаний із раптовим її відтермінуванням, повідомляє UA.news.

Однак, навіть у такому урізаному вигляді операція виявилась успішною, адже свідчення «вагнерівців», отримані у ході так званих «співбесід» стануть гарними доказами проти РФ у міжнародних судах, зокрема, у справі MH-17.

Грозєв у січні прибуде до України аби завершити розслідування причин провалу спецоперації української розвідки щодо затримання «вагнерівців» та закінчити останню частину фільму про цю операцію.

Попри заперечення офіційного Києва, операція по «вагнерівцям» таки була, наполягає Грозєв. «Є стільки документів, стільки слідів залишилось», зокрема судове рішення про арешт вагнерівців у разі прибуття до України. «Незрозуміло, з якою метою заперечується факт існуванні операції, яка була дуже професійно виконана і могла стати успіхом для України навіть в урізаному варіанті, в якому вона відбулась». Адже свідчення, які зібрали наші спецслужби у ході «співбесід» з бойовиками, можуть не лише стати гарною пропагандою, а і доказами у Гаазі та у справі МН-17 проти РФ.

До провалу спецоперації українських спецслужб призвело її перенесення в останній момент на кілька днів. «В останню хвилину вирішили перенести операцію на кілька днів, що призвело до кінця операції». Це могла бути або випадкова помилка, що свідчить про некомпетентність, або ж свідоме рішення, тобто зрада. Мотивом затримки операції могло стати ы небажання «сваритись із РФ» на фоні проведення переговорів з Росією про обмін полоненими.

Верховна Рада повинна обов’язково ознайомитись із результатами розслідування про провал спецоперації по «вагнерівцям». «Можливо, це буде зроблено за зачиненими дверима, і ми дізнаємось лише натяки. Але я думаю, що парламент буде розглядати».

За витоком даних про зрив операції у ЗМІ могли стояти як партія Порошенка чи інші опоненти влади, так і розчаровані співробітники спецслужб, «щоб це не залишилось назавжди брехнею». Водночас, навряд чи мав місце прямий витік від України до спецслужб Білорусі, які затримали членів ПВК. Грозєв стверджує, що організатори спецоперації мали розуміти, що навіть 3-4 додаткових дні перебування у Білорусі підозрілих чоловіків привернуло б увагу КДБ. «Усі вони з бекграундом, який легко перевіряється навіть для нас, тим більше для КДБ Білорусі».

Свідчення «вагнерівців», зібрані спецслужбами, можуть стати у нагоді на суді по катастрофі MH-17. Адже зізнання підтвердили, що «всі, хто у липні 2014 року воював там, незалежно, чи це так звані «ополченці», «вагнерівці» чи так звані добровольці з Росії — усі вони підпорядковувались одній і тій самій центральній структурі, яка вела у центральні військові структури РФ і ФСБ», і саме цих доказів не вистачає слідству у Нідерландах, бо у справі хочуть «знайти відповідальних вище тих п’яти дрібних гравців типу Гіркіна і решти, які реально отримували інструкції з Москви».

Share