«Крим — це Україна!» Що стоїть за скандальною поїздкою одеських школярів

У мережі розгорівся цілий скандал через поїздку учнів Рішельєвського ліцею міста Одеси в гори на територію анексованого Росією Криму.

Скріншоти публікацій про поїздку з фотографіями дітей в кримських горах виклала у себе на сторінці журналістка Катерина Мандес в Facebook.

Користувачі соцмереж неоднозначно відреагували на цю інформацію, розповідаючи про те, як непатріотично вчинили організатори, і як це небезпечно для дітей. Також у всю звинувачували батьків дітей в «ватництві» і назвали такий вчинок огидним.

Деякі ж навпаки підтримали дану поїздку вказуючи на те, що Крим — це Україна, і на територію українського півострова в’їжджати не заборонено.

OBOZREVATEL.UA зв’язався з батьком однієї з учениць ліцею Олегом Соколовим, який є членом батьківського комітету та організатором туристичного гуртка в Рішельєвському ліцеї, що б він прокоментував скандальну поїздку.

За словами Соколова, він не є штатним співробітником ліцею, але як батько однієї з учениць закладу і член батьківського комітету, намагається допомагати дітям і ліцею.

«Ми тренуємося із ЗФП (загальна фізична підготовка, — Ред.) і техніки туризму, у вихідні намагаємося вибиратися за місто. Я з дітьми займаюся спортивним туризмом — ходимо в походи. Це у вільний від основної роботи час, безкоштовно, як то кажуть, для душі», — розповідає Олег.

За його словами, вони з дітьми вже обійшли всю Одеську область, кілька разів їздили в Карпати, в тому числі і на найвищу гору в Україні — Говерлу, а самі походи обходяться досить дешево.

«Дітям треба розширювати кругозір, а Кримські гори, я повторюю гори! — це друга перлина України, після Карпат.

Я свого часу виходив їх уздовж і поперек — печери Карабі, останці Демерджи, грязьові вулкани східного Криму, скелі Парагельмен, гора Чатир- Даг, печерні міста. Багатьом «матрасникам», як ми називаємо відпочиваючих, що гріються на піску, (не плутати зі справжніми туристами!) навіть ніколи не доводилося чути ці назви!

Я не міг не показати дітям це чудо. Не побачити таку красу, що знаходиться в 8 годинах їзди від Одеси», — вважає він.

За словами Соколова, він розумів всі ризики і ретельно збирав інформацію про поїздку, турбуючись про безпеку дітей.

«Попередньо була оформлена маршрутна книжка походу в Одеській МКК і зареєстрована в Сімферопольському рятувальному загоні», — пояснив він.

«Ще раз повторюся — це був не відпочинок на пляжі з відвідуванням визначних пам’яток — а серйозний спортивний похід. В день проходили до 20 км, з рюкзаками. Навіть одну ночівлю мали, воду топили з сніжника.

До речі, два дні ми взагалі не зустрічали людей, йшли заповідними місцями».

 

Про похід позитивно висловлювалися навіть батьки дітей, які не їздили на анексувати півострів.

«Олег Вікторович, хоч Максим і не був в поході, я вважаю, що Крим — це Україна, і нам вирішувати, де відпочивати як не в себе. І ще наші діти — туристи, і Кримські гори для них — тренування, а не відпочинок в готелі або на пляжі.

Ніхто грошима не набивав кишені російських товстосумів, нічого в поїздці непатріотичного не бачу. Що ж горлопани мовчать про кримських татар, які залишилися жити Криму — вони теж не патріоти? » — розповів чоловік.

Незважаючи на хороші відгуки з боку батьків і захоплення дітей, Соколов не впевнений, що буде організована наступна поїздка. Через весь піднятий галас, організатор боїться, що «воно того не варте».

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL.UA , депутат нелегітимною Державної Думи Росії Дмитро Бєлік заявив, що анексувати Крим більше ніколи не повернеться до складу України.

Share

14 Comments

 1. Henry Pourner

  I simply want to mention I am just all new to blogging and site-building and really enjoyed this web site. Probably I’m planning to bookmark your site . You absolutely come with amazing posts. Bless you for sharing with us your webpage.

 2. Sharri Wardwell

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 3. Johnson Ruck

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 4. Clemente Groulx

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 5. Neely Clarey

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 6. Fe Nang

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 7. Charlesetta Schurkamp

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 8. Pablo Granelli

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 9. Susan Lucio

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 10. Leticia Spangle

  Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.