«Крим — це Україна!» Що стоїть за скандальною поїздкою одеських школярів

У мережі розгорівся цілий скандал через поїздку учнів Рішельєвського ліцею міста Одеси в гори на територію анексованого Росією Криму.

Скріншоти публікацій про поїздку з фотографіями дітей в кримських горах виклала у себе на сторінці журналістка Катерина Мандес в Facebook.

Користувачі соцмереж неоднозначно відреагували на цю інформацію, розповідаючи про те, як непатріотично вчинили організатори, і як це небезпечно для дітей. Також у всю звинувачували батьків дітей в «ватництві» і назвали такий вчинок огидним.

Деякі ж навпаки підтримали дану поїздку вказуючи на те, що Крим — це Україна, і на територію українського півострова в’їжджати не заборонено.

OBOZREVATEL.UA зв’язався з батьком однієї з учениць ліцею Олегом Соколовим, який є членом батьківського комітету та організатором туристичного гуртка в Рішельєвському ліцеї, що б він прокоментував скандальну поїздку.

За словами Соколова, він не є штатним співробітником ліцею, але як батько однієї з учениць закладу і член батьківського комітету, намагається допомагати дітям і ліцею.

«Ми тренуємося із ЗФП (загальна фізична підготовка, — Ред.) і техніки туризму, у вихідні намагаємося вибиратися за місто. Я з дітьми займаюся спортивним туризмом — ходимо в походи. Це у вільний від основної роботи час, безкоштовно, як то кажуть, для душі», — розповідає Олег.

За його словами, вони з дітьми вже обійшли всю Одеську область, кілька разів їздили в Карпати, в тому числі і на найвищу гору в Україні — Говерлу, а самі походи обходяться досить дешево.

«Дітям треба розширювати кругозір, а Кримські гори, я повторюю гори! — це друга перлина України, після Карпат.

Я свого часу виходив їх уздовж і поперек — печери Карабі, останці Демерджи, грязьові вулкани східного Криму, скелі Парагельмен, гора Чатир- Даг, печерні міста. Багатьом «матрасникам», як ми називаємо відпочиваючих, що гріються на піску, (не плутати зі справжніми туристами!) навіть ніколи не доводилося чути ці назви!

Я не міг не показати дітям це чудо. Не побачити таку красу, що знаходиться в 8 годинах їзди від Одеси», — вважає він.

За словами Соколова, він розумів всі ризики і ретельно збирав інформацію про поїздку, турбуючись про безпеку дітей.

«Попередньо була оформлена маршрутна книжка походу в Одеській МКК і зареєстрована в Сімферопольському рятувальному загоні», — пояснив він.

«Ще раз повторюся — це був не відпочинок на пляжі з відвідуванням визначних пам’яток — а серйозний спортивний похід. В день проходили до 20 км, з рюкзаками. Навіть одну ночівлю мали, воду топили з сніжника.

До речі, два дні ми взагалі не зустрічали людей, йшли заповідними місцями».

 

Про похід позитивно висловлювалися навіть батьки дітей, які не їздили на анексувати півострів.

«Олег Вікторович, хоч Максим і не був в поході, я вважаю, що Крим — це Україна, і нам вирішувати, де відпочивати як не в себе. І ще наші діти — туристи, і Кримські гори для них — тренування, а не відпочинок в готелі або на пляжі.

Ніхто грошима не набивав кишені російських товстосумів, нічого в поїздці непатріотичного не бачу. Що ж горлопани мовчать про кримських татар, які залишилися жити Криму — вони теж не патріоти? » — розповів чоловік.

Незважаючи на хороші відгуки з боку батьків і захоплення дітей, Соколов не впевнений, що буде організована наступна поїздка. Через весь піднятий галас, організатор боїться, що «воно того не варте».

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL.UA , депутат нелегітимною Державної Думи Росії Дмитро Бєлік заявив, що анексувати Крим більше ніколи не повернеться до складу України.

Share

One Comment

  1. Henry Pourner

    I simply want to mention I am just all new to blogging and site-building and really enjoyed this web site. Probably I’m planning to bookmark your site . You absolutely come with amazing posts. Bless you for sharing with us your webpage.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.