Кримінальна комедія. Ювелірний магазин пограбували на 25 млн гривень слідчі, що проводили обшук. Прикраси ховали у кишені — приховані камери зафіксували

Ювелірний магазин відсудив у держави 25 млн за пограбування під час обшуку.

Господарський суд Києва стягнув з державного бюджету на користь ТОВ «Часовий салон «Кристал» 25,4 млн грн збитків, які були завдані під час обшуку за участю прокурорів та поліцейських.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на відповідне рішення суду.

Зазначається, що у 2014 році прокуратурою Києва проводилось досудове розслідування щодо групи невстановлених осіб, якими здійснюється продаж контрафактних товарів, зокрема, з використанням радіаційно-забрудненої сировини.

За даними видання, 20 серпня 2014 року на підставі ухвали суду у приміщенні київського магазину «Граф», де здійснювало господарську діяльність ТОВ «Часовий салон «Кристал», проведено обшук і вилучено ювелірні вироби та годинники.

«За заявою директора магазину відкрито три кримінальні справи за фактом крадіжки, привласнення майна, перевищення повноважень і зловживання владою, службового підроблення», — йдеться у публікації.

Повідомляється, що у заяві йшлося, що працівникам не дозволили бути присутніми при обшуку, а коли прокурори і слідчі покинули приміщення, то там все було перевернуто, вітрини розбиті, виявлено відсутність товару, а також грошей, які зберігались у сейфі.

Аудит та інвентаризація підтвердили нестачу товару.

«23 вересня 2014 року прокуратурою Києва справу, в якій проводився обшук, було закрито у зв’язку з відсутністю складу злочину», — сказано у повідомленні.

Зазначається, що у 2015 році до суду направлено справу за обвинуваченням 10 осіб: старшого прокурора прокуратури Печерського району м.Києва, старшого прокурора прокуратури Печерського району м.Києва, старшого слідчого слідчого відділу Печерського РУ ГУ МВС України в м.Києві та оперуповноважених сектору з розкриття майнових злочинів відділу карного розшуку Печерського РУ ГУ МВС України у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.185 КК (крадіжка) та ч.3 ст.365 КК (перевищення службових повноважень).

За даними видання, за понад три роки справа все ще перебуває на стадії підготовчого засідання. У кримінальній справі «Часовий салон «Кристал» було визнано цивільним позивачем, але у 2018 компанія цей позов відкликала.

Повідомляється, що Господарський суд Києва вирішив, що позивач обґрунтував протиправність поведінки співробітників прокуратури під час обшуку. При цьому відеозапис з камери відеоспостереження магазину, яка працювала в момент обшуку, суд не прийняв в якості доказу, оскільки він не засвідчений електронним підписом.

«Суд визнав збитки магазину в сумі 25,4 млн грн – це вартість зниклих товарів станом на серпень 2014 року, як її оцінив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз», — сказано у публікації.

Також повідомляється, що обвинувачений у справі про пограбування магазину Віталій Савчук у 2015 році через суд поновився на посаді старшого прокурор прокуратури Печерського району Києва, а також відсудив середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Це рішення було підтверджено судами вищих інстанцій і Савчук досі працює в прокуратурі.

Слідчий Печерського УП ГУ НП у м. Києві Сергій Костріца звільнився у серпні 2018 року.

Share